Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-06-2017, 22:35   #43
CHurmak
 
CHurmak's Avatar
 
Reputacja: 1 CHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputację
Masz większe doświadczenie w graniu na tym forum ode mnie więc nie mogę pouczać w tej kwestii, jednocześnie chciałem zapytać ile pracy wymagało bądź będzie wymagać dostosowanie tego systemu do gry na forum. Pytanie wydaje mi się o tyle uprawnione, że jest to system autorski.

Założenie w którym nie ma stałych ras to pomysł na niezły eksperyment, wokół którego mógłby powstać cały oddzielny projekt.
Jeżeli chodzi o system, który nam przedstawiasz, ciekawsza z punktu widzenia gry forumowej, która wymaga spójnej narracji i rozbudowanych wypowiedzi, wydaje się pierwotna propozycja: względna dowolność ras, przy czym mistrz gry rozstrzyga czy dana postać pasuje do uniwersum czy nie.
Myślę że sięganie do ras ugruntowanych w mitach czy legendach nie jest niczym złym - a tego jest dostatecznie dużo. Plagiatem byłoby, gdyby była to rasa która (przykładowo) żyje w dokładnie takich samych siedliskach które tak samo się nazywają (z jakąś przestawioną literką), jak takie miejsca w uniwersum zaprezentowanym w produkcjach które zostały wydane i objęte prawem autorskim.
Inna sprawa polega na tym, że pojęcie rasy wiąże się nie tylko z genetyką, ale i z całą kulturą bądź wariantami kultury spotykanymi wśród przedstawicieli danej rasy.

Przyszło mi też do głowy coś czego nie widziałbym w grze na forum na obecnym etapie - system mógłby zawierać uzasadniony fabularnie zestaw "biomodyfikacji" (z tego co widzę raczej magicznych lub też alchemicznych), które gracze mogliby zakupić dla wzmocnienia swojej specjalizacji lub ograniczenia słabości. Nie jest to o tyle ingerencja w proces twórczy, co propozycja zagospodarowania Twojej koncepcji dotyczącej ras w uniwersum.
 

Ostatnio edytowane przez CHurmak : 10-06-2017 o 23:04.
CHurmak jest offline