Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-06-2017, 22:15   #5
CHurmak
 
CHurmak's Avatar
 
Reputacja: 1 CHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputacjęCHurmak ma wspaniałą reputację
O samym udziale w rozgrywce o tyle trudno mi się wypowiedzieć, że również nie wiem, jak będzie z moją dyspozycyjnością.

Bezpośrednie tłumaczenie terminu Warborne - po główkowaniu stwierdzam że mi bardziej pasuje Naród Wojny (ale jest to tylko próba dosłownego tłumaczenia!). Dalsze eksperymentowanie sprawia że idąc podobnymi śladami co Ardel - proponuję nazwę "Rażeńcy", od "rażenia", "zrażania", "wróżdy", czegoś powiązanego z wojną-przemocą jako żywiołem. Biorąc jednocześnie motywy "śródziemnomorskie", jakie gdzieniegdzie dostrzegam (nie wiem na ile słusznie) w opisach, poszedłbym tropem tworzenia neologizmu albo poszukiwania w grece albo łacinie. Genemachowie (geneza i "machia"-"wojna"), albo Beleryci (od "bellum"), czy Harmaryci. Może ktoś kto naprawdę zna się w tej dziedzinie wymyśli coś lepszego.
 
CHurmak jest offline