Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-06-2017, 09:40   #213
Wisienki
 
Wisienki's Avatar
 
Reputacja: 1 Wisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
Co masz na myśli mówiąc "wygrana"? Jeśli realizację celów postaci, to nie mam pojęcia dlaczego miało by to być coś złego. Weźmy na przykład Ziemowita, jeśli jego celem jest władza (dla dobra przykładu przyjmuję, że tak jest), to co złego, w tym, że Eleishar będzie grał tak by Ziemowit tą władzę zdobył?
I wybacz, ale nie potrafię sobie wyobrazić innego rodzaju zwycięstwa w RPG niż realizacja dążeń postaci którą tworzysz.

Z drugiej strony, trudno mi wyobrazić sobie gracza który całkowicie olewa dążenia swego bohatera i zamiast tego... No właśnie, co zamiast tego?

Wiesz moim zdaniem jest ważnym osiąganie celów postaci, co więcej cały funkcji jest w tym, kwestia dotyczy tylko metod. Jeśli np.gram gościem typu "po trupach do celu" i zachowuje się w ten sposób to jest ok. tak długo jak długo działam w oparciu o wiedzę postaci.

Amon dzięki za info nie pomyślałam o tym.

Zell no ja mam inaczej jeśli ktoś napisze, że zabił staruszka w swojej części moja postać nie będzie o tym wiedziała i będzie z nim miło rozmawiać, a co gorsza mojej postaci, nawet gdyby wiedziała, by zanadto nie obeszło ot najwyżej uznała by, że inny krewniak ma takie a nie inne upodobania kulinarne a o gustach się nie dyskutuje.

PS. Saechmal z mojej perspektywy moja postać wysuwała logiczne argumenty na poparcie swego stanowiska.
 
__________________
Wiesz co jest największą tragedią tego świata? (...) Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć. Ruchome obrazki - Terry Pratchett

Ostatnio edytowane przez Wisienki : 16-06-2017 o 09:53.
Wisienki jest offline