Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-06-2017, 20:38   #52
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Jako że jest już podobny temat do planowanego przeze mnie to po postu go odświeże.

Z małym zastrzeżeniem:

Nazwijmy rzecz po imieniu nie ma broni uniwersalnej. O ile jeśli chcemy przeczesywać kanały filthydelphii to doskonałą bronią do opędzania się od croats będzie np peem kalibru .22lr z tłumikiem, jesli zaś myślimy o spotkaniach z blaszakiem to raczej nabój bocznego zapłonu ani pistoletowy nie wywrze odpowiedniego wrażenia i trzeba pójść w pośredni albo pełnej mocy karabinowy (a i dobrze coś jeszcze cięższego mieć w zanadrzu)

Tak więc do tytułowego pytania dodajmy drugie "dla kogo".

Jak dla mnie dosyć ciekawą opcją dla różnej maści podróżujących myśliwych chcących "żyć z ziemi" (a także dla wielu różnych początkujących postaci oraz, a nawet zwłaszcza jako backup dla kierowców zwłaszcza samotnych kurierów - samochód może ci się zepsuć kilkaset km od najbliższego przyjaznego miasta i musisz jakoś przeżyć, konserwy z żarciem są ciężkie więc czasem dobrze jest zapolować) może być łamane combo karabin/strzelba np Savage model 24, mamy tu do dyspozycji sporą gamę kombinacji kalibrów:

22LR/.410
22LR/20 Gauge
.22WMR/20 Gauge
.22 Hornet/20 Gauge
.222 Rem/20 Gauge
.30-30/20 Gauge
.22 Hornet/12 Gauge
.222 Rem/12 Gauge
.223 Rem/20 Gauge
.223 Rem/12 Gauge
.30-30/12 Gauge
.357 Mag/20 Gauge

Do tego są lufy wkładkowe pozwalające strzelać z broni śrutowej jeszcze innymi nabojami.

Oczywiście broń ta ma spore ograniczenia, przede wszystkim w pierwszej kolejności jest to broń myśliwska stosowanie jej w samoobronie przeciwko większej ilości przeciwników nie jest raczej jej najmocniejszym punktem.

Ale myślę że na większości obszaru ZSA większym problemem będzie to że po drodze możesz zdechnąć z głodu niż czający się za każdą resztką rogu ulicy bandyci z bronią automatyczną
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem