Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-06-2017, 13:33   #121
Moni
 
Moni's Avatar
 
Reputacja: 1 Moni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłość
Postanowiłam zebrać do kupy wszystkie pytania, na które do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi oraz dodać jeszcze kilka nowych. Tak aby nie trzeba ich było wszędzie szukać.
Ponieważ nie wiem co z pierwszego wstępu <tego bez historii z teorią o istnienia Ziemi> jest aktualne, nie będę tam nawet szukała pytań, dopóki się o tym nie dowiemy.

  1. Co możesz nam powiedzieć o tym świecie? Nie mówię tu o jego geografii, niestabilności genetycznej czy mechanice, a o wierzeniach, państwach, kulturze, mieszkańcach etc.
  2. Jakim sposobem można być bardziej wszechwładny od kogoś innego, skoro wszechwładza to ostateczna potęga.
  3. Sprecyzuj nieco teorię o Ziemi. Jakie ma dowody? Czemu jest taka popularna? Jak Ziemia wpływa na magię i planetę Specjalną?
  4. Dlaczego półsmoków nie dotyczy tolerancja w tym świecie, skoro tolerancja przekracza tutaj wszelkie granice rozsądku?
  5. Czy w tym uniwersum na Ziemi również jest magia?
  6. Jakim sposobem społeczeństwa tu tworzą się identycznie jak ludzkie, pomimo istnienia wielu istotnych zmian w otoczeniu oraz zachowaniu się tych osobników?
  7. Jakim sposobem różnice w wyglądzie między osobnikami ludzi są drobne?
    Mówimy tu przecież o tym, że parze wyglądającej jak mantykora i sukkub urodzi się coś o wyglądzie krzyżówki trolla, syreny i wilka. To są ogromne zmiany, sam zresztą opisałeś nam, iż są aż tak istotne, że wymuszają życie w innym środowisku. Gdyby tak nie było, po co byłyby te komory powietrzne i kanały?
  8. Dlaczego to dark fantasy? A raczej, gdzie są tu elementy dark fantasy?
    Bo ten gatunek to trochę więcej niż łatwa śmierć, jak dla mnie to po prostu ciężki klimat świata. Jakkolwiek osiągnięty.



  1. W jaki sposób szczęście jest uzależnione od genetyki? Statystyka ma w kompletnym poważaniu geny <Oczywiście pomijając wszystkie sprawy pokroju, jakie są szanse że moja córka będzie brunetką>
  2. Wszyscy idą ramię w ramię i budują ogromną ilość coraz to bardziej wymyślnych struktur dla innych stworzeń, na co z pewnością idzie ogromna ilość materiałów, czasu, pieniędzy i tym podobne. Wow... To takie piękne... :3 Ale w pierwszym poście napisałeś, iż prawie każdy w tym świecie to materialista. Więc gdybym była materialistką, to nie wydawałabym masy kasy na zbudowanie kanału, który jest mi zbędny. Ba! Przeszkadzałby mi, nie mogłabym tam postawić sobie dwupasmowej drogi, znacznie dla mnie wygodniejszej. A mimo to tego typu struktury powstają wszędzie. Czemu? Czy używanie tu czegokolwiek jest w związku z tym płatne? Czy budowanie tutaj przypomina wielką wojnę gangów, gdzie wszelkimi możliwymi środkami wykupuje się ziemię, aby jednak ten kanał postawić? Czy w zamian za jego budowę wodniki muszą coś robić? Czy może jednak wszyscy mają tu dobre serca i nie myślą tylko o pieniądzach, a materializm to część starego świata?

 
__________________
Prowadzi: Złota maska
Prowadzona: Chmury nad Draumenionem
Moni jest offline