Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2017, 04:16   #928
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Nie bardzo wiem czy mam czekać jeszcze na jakieś posty. Jeśli który planuje, to prosze dać znać.

Dwie sprawy, które okazyja się nie być oczywiste.

W Młotku, podobnie jak w dziejach naszej historii, sekcje zwłok sa powszechnie zakazane.
Każdy to praktykujacy jest podejrzewany o nekromancje, popapraństwo I insze piszac kolokwialnie cholery I czorty nieczyste.

Druga sprawa to epidemie, choroby, zatrucia. Podobnie jak w naszej przeszłości, tego typu wydarzenia były interpretowane jako klatwy, czarna magie, gniew boży, a nawet jeśli choroby to niewielu zdawało sobie sprawe z powiazań rozpowszechniania. No. Pomór kur nikt nie wiazał z ptasia grypa, czy padajacego bydła z choroba szalonych krów, dżumy z pchłami i szczurami i tak dalej. Nie powinno więc dziwić że nie jest normalnym szukanie powiazań wody z pomorem. Rzeki kojarza sie z żywiołem życia a nie śmierci. Zapaskudzona truchłem studnia I owszem ale nie rzeka która płynie od zawsze. To nie XX wiek ery class action suits przeciwko korporacjom za mutactwo, raka i śmierć na okolicznej ludności, jako efekt zatrucia środowiska, powietrza, gleby, wody, etc.. jako ciekawostka, dopiero niedawno odkryto że pewne amerykańskie miasteczko aby zaoszczędzić fałszowało pomiary ołowiu w wodzie I przez stara skorodowana ołowiana instalacje ludzie byli truci do czasu aż wyszło szydło z worka. W Młotku zaś gdzie w gre wchodza jeszcze siły chaosu, to pierwsze skojarzenia że problem może być naturlanie w czystości wody pitnej winien być raczej ostatnim. pisze o tym teraz, bo nie wypadało wcześniej z wiadomych powodów.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline