Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-06-2007, 12:52   #29
Silwilin
 
Reputacja: 1 Silwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znany
Lat 19.
Cytat:
Napisał rasgan
A właśnie, zastanawiam się co jeśli na kostkach wypadnie że ktoś umarł. Jakieś sugestie?
Nie wszystkie mi się podobają, ale wydaje mi się, że wszystkie w jakiś sposób są odpowiedzią na ten problem:
1)Czary wskrzeszenia, jeżeli coś podobnego istnieje w twoim świecie.
2)Punkty przeznaczenia znane z WFRP.
3)Jeżeli kości pokazują sprzecznie z logiką lub zamierzeniem mistrza, można przerzucać - MG jest najwyższą instancją, nie kości.
4)Jeżeli postać postępuje głupio, można ją jednak zabić.
5)Jeżeli nie, to cóż... Wtedy zaczyna się dylemat dla MG

Osobiście nie lubię wskrzeszania. Jeżeli MG nie chce zabijać fajnej postaci, to może uznać że jest ciężko ranna i nieprzytomna a wrócić ją do gry gdy uzna za stosowne (znalezienie elfiego medyka i jakiś czas rekonwalesencji na przykład). Myślę, że każdy przypadek, kiedy postać powinna zginąć trzeba rozpatrzyć indywidualnie, a to co wymieniłem to warianty jakie mi przychodzą do głowy.

P.S. Ja chyba nie zrozumiałem o co chodzi z tym niejasnym pisaniem. Tzn dla mnie wszystkie posty są wystarczająco jasne, chyba że to chodzi o mnie...
 
Silwilin jest offline