Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2017, 21:08   #95
hen_cerbin
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 1 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Nami Zobacz post
@hen, Eleishar, przecież wystarczy wstępny koncept i pomysł(...)
Właśnie! I jak już wstępny koncept i pomysł to tu wchodzi mechanika. A szczegółowa fabuła dopiero na końcu. Przynajmniej u mnie.
Głupio byłoby zrobić fabułę zaczynającą się od słów:
"Odkąd Hans zdobył własny okręt...", napisać piękną historię o tym, jak to skompletował sobie załogę, opisać własny wymarzony żaglowiec w każdym detalu, zdać relację z tego, jak zdobywało się liczne umiejętności i zdolności, a później zorientować się, że PDków wystarczy najwyżej na bosmana, a połowy wymienionych w historii umiejek nie ma, bo nie starczyło PDków.
Ale to jest mniej ważne.

Kluczowe znaczenie ma dla mnie motywacja postaci. Zrobienie "fabularki" bez psychiki postaci i powodów, dla których robi to co robi nijak mi się nie widzi. I tu też "mechanika" wchodzi.
Nie uważasz przecież, że średnio zamożny i nowy w mieście medyk oraz powszechnie szanowany Mistrz Gildii Medyków w Marienburgu dołączą do wyprawy z tych samych powodów?
Zupełnie inaczej odgrywam kogoś, kto wyrusza dla pieniędzy, przygód i doświadczenia, nie mając wiele do stracenia, za to mając powód, by się przez jakiś czas w mieście nie pokazywać, a inaczej kogoś, kto przezwyciężył już większość problemów i osiągnął taki status, że zaczyna mu się cokolwiek nudzić i w sumie by się rozerwał, ale nie będzie ryzykował za bardzo, bo ma do czego wracać.
A to dzięki mechanicznemu policzeniu punktów i rozwinięć wiem, w którym miejscu kariery mój biedny cyrulik się obecnie znajduje.

Ale dość offtopu w temacie Warlocka. Skoro MG napisał, że balans będzie zachowany to będzie, tym mnie przekonał.
O rożnych sposobach tworzenia postaci chętnie porozmawiam kiedyś w temacie konkretnie założonym w tym celu.


P.S. Podobają mi się obie historie jakie wymyśliłem (cyrulik/medyk/Mistrz Gildii oraz, by "spalić" PDki zanim wejdę na Mistrza Gildii, żak/cyrulik/medyk) i obie motywacje też. Co gorsza, na obie starczy PDków.
 
hen_cerbin jest offline