Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-07-2017, 20:08   #3
Alchemiczny
 
Alchemiczny's Avatar
 
Reputacja: 1 Alchemiczny wkrótce będzie znanyAlchemiczny wkrótce będzie znanyAlchemiczny wkrótce będzie znanyAlchemiczny wkrótce będzie znanyAlchemiczny wkrótce będzie znanyAlchemiczny wkrótce będzie znanyAlchemiczny wkrótce będzie znanyAlchemiczny wkrótce będzie znanyAlchemiczny wkrótce będzie znanyAlchemiczny wkrótce będzie znanyAlchemiczny wkrótce będzie znany
Zdolności idą w parze z cechami. By mieć 100% szansy na wykonanie prawidłowego rzutu, nawet przy największym poziomie trudności owego zadania, potrzeba nie tylko stu procent w owej dziedzinie, ale także po dziesięć punktów w obu cechach, które są dla niej przypisane.
Każda rasa ma swoje ograniczenia, które bardzo często zabraniają jej na początku rozgrywki władować maksymalnej liczby punktów cech do którejś z nich. Owe punkty można zdobyć także w trakcie rozgrywki, jednak to trudne zadanie. Jeśli zaś chodzi o zdolności, zdobywanie kolejnych procentów jest stopniowe, co widać na górze. Rozwijanie tych Mistrzowskich i Arcymistrzowskich ma być z założenia dosyć trudne i czasochłonne. Sam nie miałem jeszcze sytuacji, by mechanika była zawodna pod względem "super postaci". Często wykonanie przez Mistrza Gry rzutu na piątym poziomie trudności kończyło zabawy typu: "uzbrojony w toporek wyrżnę dwudziestu ludzi w karczmie". Choć muszę przyznać, że nieczęsto gracze, którym miałem przyjemność mistrzować, wykonywali takie chore posunięcia. Większość trolli odpuszczała sobie Trójlas, gdy zerkała na objętość i jakość odpisów. Te nigdy nie były krótsze, niż jakieś 800 słów.

Co do tego ostatniego, przypomniała mi się dosyć ważna rzecz, którą wprowadziliśmy, by rozgrywka była płynna. W przypadku rozmów między NPC i graczem bądź graczem i graczem, te odbywały się najpierw w prywatnych wiadomościach, zaś później wstawiane do odpisu jako całość. To pozwoliło uniknąć przerażająco krótkich odpisów, na które trzeba było ciągle reagować. Zamiast tego wszyscy dostawali kawałek naprawdę dobrego dialogu. Oczywiście w przypadku, gdy podczas rozmowy któryś z graczy wykonywał czynność wymagającą rzutu, wówczas trzeba było przerwać, by zadecydować o jej wyniku i MG mógł rzucić kostką. Liczę na to, że jeśli rozgrywka dojdzie do skutku, podobna mechanika będzie stosowana także tutaj.
 
Alchemiczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem