Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-07-2017, 15:02   #2
Fearqin
 
Fearqin's Avatar
 
Reputacja: 1 Fearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłość
Fajny, ambitny projekt, widać, że włożyłeś w niego już sporo pracy i myśli, nie jest zrobiony na odwał.
Z tego co wyczytałem myślę, że lepiej by było gdybyś wybrał sobie jedną konwencję pisania i się jej trzymał. Chodzi mi dokładniej o takie rzeczy jak np.:

W sekcji o goblinach znajdują sieę sformułowania takie jak "Trochę ich jest", "Choć powalają ich nasze choroby". Wydaje mi się, że lepiej przy opisie jest trzymać się bardziej bezosobowej formy pisania oraz bycie bardziej dokładnym, w kwestiach takich jak "trochę ich jest". Trochę tzn. ile? Trochę w porównaniu do kogo/czego. Tak samo wcześniej w innym wpisie "Wedle pism jakie dotrwały do naszych czasów(czyli do kiedy?), Cinubria zaczęła swój historyczny byt w roku 1400". Myślę, że ładniej jest trzymać się konwencji dokładności dat, jeśli już się nimi posługujesz, szczególnie jeśli dobrze rozumiem i część wpisów jest jakoby wyrwaniem z dziennika historyka, który z pewnością chciałby jak najdokładniej trzymać się dat i bezosobowości jak nakazuje etyka historyka.

Takie małe uwagi po przejrzeniu pobieżnym projektu. W wolnej chwili chętnie usiądę i przeczytam dokładniej bo lubię opisy światów itp. ale mapki są ładne, fajne i czytelne co się chwali, jeśli są Twojej roboty.

EDIT:
Właśnie zobaczyłem Twoje pytanie co do tego jak porządkować teksty. Blogspot może być na późniejszym etapie słabym miejscem do tego. Polecam chyb najbardziej google doc i tam sobie uporządkować w foldery, pliki itp. Potem można to zrobić publicznym do tylko wglądu nie edycji żeby każdy mógł zobaczyć, ale żeby nikt nie mógł nic popsuć bez Twojej zgody.
 
__________________
Pół człowiek, a pół świnia, a pół pies

^(`(oo)`)^

Ostatnio edytowane przez Fearqin : 15-07-2017 o 15:05.
Fearqin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem