Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-07-2017, 21:34   #20
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
To akurat było mówione z lekkim przymrużeniem oka. Nie jest to rada godna naśladowania w każdej sytuacji, ale w moim przypadku sprawdziła się już raz, jak prowadziłem na forum piracką sesję. Był tam kapitan, który miał wyjątkowo głęboko gdzieś życie swoich ludzi i wybrał się z nimi na bardzo ryzykowną wyprawę. Oczywiście, jak to w pirackim życiu bywa, bunty załogi też się zdarzają, kiedy tylko przestaną się bać przywódcy (lub wściekłość przezwycięży strach) i do tego właśnie doszło, kiedy zastępca kapitana (też NPC) próbował nakłonić BGów do zdrady.

Efekt był taki, że doszło do starcia między dwoma NPCami, do którego włączyli się BG. Kapitan zginął, jego zastępca automatycznie awansował, a paręnaście scen później on także zginął podczas zbójeckiej zasadzki. Gracze demokratycznie wybrali na przywódcę jednego z siebie i tak oto kapitanem pirackiej załogi został cieszący się szacunkiem pozostałych krasnolud. Całość wypadła bardzo naturalnie. Na pewno lepsze to, niż wyłonienie przywódcy przed faktyczną sesją - no chyba, że wszyscy jednomyślnie się zgadzają (w stałych ekipach ktoś taki prędzej czy później się wyłoni).

Poza tym mam talent do tworzenia irytujących NPCów. Chciwi i bezwzględni szlachcie, wyzyskujący poddanych to już mój znak rozpoznawczy. Wiem, że to takie cliché, ale cóż poradzić, gdy mam do tego słabość?

Może nie każdy się ze mną zgodzi, ale uważam, że są trzy główne elementy, które sprawiają, że sesja cieszy i zapada w pamięć:
- Świat, Bohaterowie Niezależni oraz Fabuła... Jeśli to wszystko działa jak należy, to mamy bardzo dobrą sesję i wcale nie oznacza to, że trzeba wszystko tworzyć na przód (niektórzy improwizując świetnie światotworzą).
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem