Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-07-2017, 13:31   #34
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 1 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
Cytat:
Osoby pomagające będą mogły wskazywać błędy w kartach, jakie do sesji się nie dostały, aby następne były lepsze.
Nope.
Jak ktoś mnie poprosi o pomoc i będzie mi się chciało, to tak jak do tej pory (bo były takie pojedyncze przypadki) będę pomagał i nie będę tu patrzył czy rekrutka trwa czy nie.

Motyw nie jest przecież świeży i nie mówimy o czymś co nie ma miejsca, w aspekcie: "czy to stosować". Pokazywanie sobie kart w gronie znajomych z "co sądzisz?", było, jest i będzie na LI. Bo co, zakaz wprowadzić? Jak to będzie sprawdzane? Propozycja jest jedynie rozwinąć to na oficjalną bazę osób, które moga pokazać jakieś triki czy techniki tworzenia postaci.
Ogólnie uważam, że w bardzo dobrym tonie by było, aby GM przyjmujący do sesji miał obowiązek odpisania niedoszłym graczom czemu jego KP nie dostała się. Wtedy warsztaty nie potrzebne, bo rekrut będzie miał zwrotkę i od niedoszłego GM będzie miał info co może być nie tak i na przyszłość poprawić. No ale zmuszanie do takich feedbacków GM robiacych rekruty też słabo.

@corax

Osoba fajnie pisząca, może mieć problem z tworzeniem postaci. W jej tworzeniu używa zbyt dużo skrótów myślowych, jest pewien chaos i bałagan, niewłaściwe rzeczy eksponuje, a potrzebniejsze traktuje po macoszemu, itp. Ale już pisanie i ciągnięcie fabuły na bieżąco - klasa. Taka osoba może miec problem z ewolucją w zakresie tworzenia KP bez wskazywania z zewnątrz co ktoś widzi nie tak.

Z drugiej strony, jak ktoś umie czytać (a myślę, że 100% userów owszem), to załapanie mechaniki czy settingu jest kwestią przeczytania podręcznika. Względem dodatkowo 1-2 sesji settingowych wyjadaczy by klimat mocniej obczaić.

Dlatego ja uważam, że więcej sensu mają dobrze przeprowadzone pomoce w tworzenia KP (gdzie pomagający zostawia 100% inwencji twórczej warsztatowcowi), albo np. wspomnianych pisarskich, niż jakiekolwiek warsztaty sesyjne wprowadzające graczy w dany system.
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 26-07-2017 o 13:33.
Leoncoeur jest offline