Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-07-2017, 14:56   #44
corax
Krucza
 
corax's Avatar
 
Reputacja: 1 corax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Googolplex Zobacz post
@corax
Ale co złego w tym, że tego typu informacje się w KP znajdują? Jeśli prócz nich jest też to czego MG wymaga, KP napisana jest schludnie i przejrzyście to ja naprawdę ciągle nie widzę problemu. Wręcz przeciwnie, taki opis rodu może pozwolić lepiej zrozumieć postać, zarówno MG jak i tworzącemu ją graczowi. Nie trudno mi wyobrazić sobie postać DDkowego krasnoluda dla którego czyny jego przodków są nie mniej ważne (a może nawet ważniejsze) niż jego własne.
No i argument marnowania czasu... Serio? Przecież nie trudno znaleźć w sesjach posty w których ilość tekstu przekracza kilkanaście stron doca. Przeczytanie pięciu takich postów to też strata czasu?
W przypadku KP: tak, jak najbardziej serio i imho nie fair w stosunku do graczy, którzy postanowili postać rozpisać inaczej.

W przypadku sesji: i tak i nie. Nie, bo sesje, w których się uczestniczy, tworzy się na bieżąco. Zarówno gracz i MG jeśli mogą/chcą to czytają ponownie, jak nie to nie.

I tak bo nie mam czasu na czytanie cudzych sesji, a jeśli już to jakieś wybrane posty z doskoku. Wolę ten czas poświęcić na np: granie we własne sesje.

Tym radosnym akcentem kończę rosnącego offtopa.

Cytat:
Napisał malahaj Zobacz post
Fakt, że dawno mnie tu nie było, ale zdaje się nie zmieniło się to, że RPG jako takie nie jest specjalnie masową rozrywką a już jego mutacja w postaci PBF i w to w odmianie „po polsku” to już w ogóle jakaś aberracja. W kontekście tego, jeśli taka inicjatywa pomogłaby zatrzymać u nas na dłużej - poprzez ułatwianie startu - jednego, dwóch czy kilku więcej użyszkodników, jest jak najbardziej pożądana. Wbrew pozorom, nasze wróżki i robosmoki „na foro” nie mają specjalnie niskiego progu wejścia.
Zróbmy warsztaty z zatrzymywania nowych graczy!

A na poważnie "jak zwiększyć retencję graczy" to jest zupełnie odrębny temat od nauki pisania kart.
 
corax jest offline