Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-07-2017, 15:09   #45
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Ardel, patrzysz z perspektywy RPGowego wyjadacza, ale to co dla ciebie proste i oczywiste nie jest tak samo proste i oczywiste dla każdego. Mówisz jak mistrz szachowy który uważa, że gambit królewski to absolutne podstawy o których nie trzeba nawet wspominać, a tymczasem gracz który dopiero nauczył się jak poruszają się figury nie ma nawet pojęcia co to roszada, a gambit to w ogóle czarna magia.
Tak i z graczami na forum, może znać podstawy mechaniki, wiedzieć coś o świecie a mimo to dalej być zagubionym wobec mnogości opcji. Nie pomóc takiej osobie się odnaleźć i dostosować jej pomysł do realiów świata i mechaniki jest po prostu stratą.
Weź też pod uwagę, że wiele jest systemów gdzie łatwo postać mechanicznie "zepsuć". Choćby DDkó odsłona 3, 3.5 i PF. Początkujący gracz który co prawda zna mechanikę, może się w pewnym momencie w sesji obudzić z przysłowiową ręką w nocniku kiedy jego wymarzony rycerz poeta nie będzie ani dobrym rycerzem, ani poetą i w ogóle najlepiej nadawał się będzie do czyszczenia stajni. A wystarczyłaby jedna, może dwie rady od bardziej doświadczonego gracza by ten sam pomysł zrealizować w taki sposób by gracz był zadowolony ze swej postaci.

E:
Cytat:
Napisał corax Zobacz post
W przypadku KP: tak, jak najbardziej serio i imho nie fair w stosunku do graczy, którzy postanowili postać rozpisać inaczej.
Nie rozumiem co jest nie fair? Znaczy, jeśli inni gracze (o czym jako potencjalny gracz nie mam pojęcia) postanowią inaczej rozpisać KP, to jestem wobec nich nie fair? Chyba się całkowicie pogubiłem, absolutnie tego nie rozumiem.
 

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 26-07-2017 o 15:14.
Googolplex jest offline