Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-07-2017, 05:50   #73
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Idea ataku z wycelowaniem jest taka, że postać poświęca więcej czasu na wymierzenie, zwiększając szansę na trafienie kosztem jej ataków. Powinien być to więc manewr, który stosuje się w krytycznych sytuacjach (niesprzyjające warunki pogodowe, niewielki cel lub potrzeba trafienia w konkretne miejsce). Przespałem się z tym i doszedłem do wniosku, że dla ułatwienia strzał mierzony można wykonać tylko z jednej broni, a więc w tym wypadku zostaje po staremu (o ile mogę sobie wyobrazić mierzenie z dwóch pistoletów jednocześnie, tak już celowanie dwoma nożami do rzucania wydaje się pozbawione sensu). Mam nadzieję, że to odpowiada Tobie na pierwsze pytanie - oddajesz tylko jeden strzał z broni samopowtarzalnej, bo zdecydowałeś się przycelować zamiast szarpać za cyngiel.

Cytat:
Hakon, nie wiem jak u Warlocka, ale dla mnie jeden atak nie równa się jeden wymach/cios/uderzenie.
To cała seria zamachów, uderzeń itp, rozliczana łącznie jak "jeden" atak.
Podobnie to rozpatruję.

@Avdima

Nie przywiązuję się do konkretnych zasad, więc możemy wrócić do oryginalnych, ale te zawsze pozostawiały u mnie pewien niedosyt, gdyż autorzy przygotowali tyle akcji bojowych, a tylko niewielka ich część jest wykorzystywana. W przypadku zastosowania bonusu do pierwszego ataku, to zawsze miałem wrażenie, że to wciąż za mało, aby zmienić tendencje graczy, ale możemy się tego trzymać - wszystko jest kwestią dogadania. Manewry takie jak ogłuszenie zawsze można było użyć nawet podczas Ataku Wielokrotnego, bo to nie była osobna akcja.

Jeszcze wracając do tych bonusów, to ja często stosuję się do modyfikowania szans na trafienie i taka walka na rozbujanym okręcie zmniejsza znacząco wasze możliwości trafienia kogokolwiek. Także to też trzeba mieć na uwadze... No i ostatecznie nie zwiększa to tak bardzo śmiertelności dla graczy, bo rzadziej trafiają się przeciwnicy z kilkoma atakami, a nawet jeśli miałby się taki trafić, to zginęliście by jedną turę wcześniej niż normalnie. Ot cała różnica, ale dla mnie ma kolosalne znaczenie, bo często jedna tura więcej oznacza 15-20 minut więcej roboty.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 28-07-2017 o 05:54.
Warlock jest offline