Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-07-2017, 14:49   #36
Hakon
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 1 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Otto podczas przeszukiwania zainteresowało kilka rzeczy. Laga, sierp i księga magii. Hierofant nie zamierzał by te przedmioty wpadły w niepowołane ręce, ale zabieranie ich teraz może być poczytane jako kradzież i może nakierować na niego podejrzenia. Jedyną rzeczą na jego korzyść to fakt, że trup był już starszy a oni niedawno przybyli.
W końcu magister zdecydował się i zabrał przedmioty zabezpieczając je w swojej torbie a kij owinął w koc. Zapamiętał położenie innych przedmiotów mogących wiele dać kolegium i ruszył do okna by wyjść.

- To... Toć pan, panie Otto? Znacie Josefa? - Widdenstein usłyszał za sobą. Obrócił się szybko gotowy zadziałać bojowo swoją lagą.
- Svein?- Zatrzymał ruch bronią wymierzony w głowę znajomego.
- Czy znam Josefa?- Zdziwił się mag, ale szybko pojął o co chodzi.
- Nie znam i raczej już nie poznam. Kapituła mnie przysłała do niego, ale niestety już nie żył jak dotarłem.- Mówił spokojnie i dość cicho a przy ostatnich słowach rozejrzał się po okolicy.
- Trzeba powiadomić władze. Muszę też sprowadzić Brata Roela. Znasz?- Zapytał i dodał po sekundzie.
- Sługa Morra. Ktoś musi sprawdzić czemu i jak odszedł do królestwa Pana Śmierci.- Oznajmił szczurołapowi.
- Mam prośbę do Ciebie. Mógłbyś sprowadzić straż? Ja zajmę się Morytą i spotkamy się tu niebawem i uczcimy nasze spotkanie.- Uśmiechnął się mówiąc ostatnie słowa.
Hierofant jakoś się bał zostawić szczurołapa samego w pustym domu maga. Mogły być tam pułapki a i sam Svein mógłby chcieć pożyczyć coś z wyposażenia siedziby maga.
 

Ostatnio edytowane przez Hakon : 29-07-2017 o 14:26.
Hakon jest offline