Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-08-2017, 14:11   #24
Mike
 
Reputacja: 1 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
Cytat:
ale to już psychologia jakaś no to wypada by Gracze to odegrali w grze
Oczywiście, że wypada. Tak samo jak rany fizyczne. A na te wszak turlasz

I nie chodzi mi o to, że rzut i stwierdzasz, że gracz się boi. A on oczywiście słucha MG i zaczyna dygotać
Wg mnie to jeśli ta ma być prawdziwy horror to bez mechaniki, co najwyżej z określeniem słabych i mocnych stron postaci. Bo jakakolwiek mechanika odziera strach ze strachu.

A jeśli ma być mecha, to i do strachu też. Bo wtedy bazujesz nie tylko na niepewności tego co się stanie (co powie MG, że się staje), ale i niepewności czy postać będzie w stanie zdziałać tak jak gracz chce. Nagle np. okazuje się, że twardy kozak z karabinem ma jeden drobny malutki problemik, który nagle dzięki kościom urasta do gigantycznych rozmiarów. Parę razy dzięki kościom sesje mi się potoczyły w nieoczekiwanym kierunku
 
Mike jest offline