Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2017, 17:27   #102
sunellica
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Reputacja: 1 sunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputację


6/12
Furia - Salman Rushdie

[media]http://woblink.com/storable/pub_photos/1236216-pdw_book_cover.jpg[/media]

******* - super, polecam wszystkim

Cytat:
Furia - seksualna, edypowa, polityczna, magiczna, brutalna - dźwiga nas na szczyty finezji i strąca w głębie ordynarności. Oto, co ukrywamy pod powłoką ucywilizowania: przerażające ludzkie zwierzę, zarozumiałego, nieprześcignionego, autodestrukcyjnego pana stworzenia.

Malik Solanka, historyk idei, kolekcjoner i twórca lalek, pewnego dnia odchodzi od swego życia, porzuca rodzinę i ucieka do Nowego Jorku. Odkrył w sobie furię i boi się, że stał się niebezpieczny dla tych, których kocha. Połknij mnie Ameryko, i natchnij mnie spokojem, modli się. Ale tu furia jest wszędzie dookoła. Tymczasem jego własne pragnienia, emocje i myśli też zaczynają szaleć.

Furia to dzieło kipiące energią - bezlitosna, bardzo czarna komedia, a zarazem głębokie studium najciemniejszej strony ludzkiej natury i historia miłosna o hipnotycznej sile. To także zadziwiający portret Nowego Jorku.
Wspaniała książka o uczuciach i myślach zagubionych ludzi. Niesamowite portrety (jak dla mnie) "idealnych" jednostek o szeregu "niedoskonałości".
Tutaj każdy bohater żyje i zmaga się z własną furią, która napędza jego działanie i popycha do decyzji, które na zawsze zmienią ich życie.
Jako osoba, która większość czasu siedzi we własnych myślach, super mi się czytało myśli innych.
Gorąco polecam każdemu.

 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"

Ostatnio edytowane przez sunellica : 16-08-2017 o 17:34.
sunellica jest offline