Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2017, 20:28   #18
Arvelus
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację

Fyodor przeczytał listy raz, a potem drugi raz.
Dał sobie na to czas. Żył dość długo by nauczyć się cierpliwości i oczekiwać jej od innych.

Po drugim razie położył je na stole by każdy zainteresowany mógł przeczytać i pogrążył się w chwilowej zadumie.

- Do jego ekscelencji będzie trzeba napisać by na przyszłość wyrażał się jaśniej. “Doszły nas słuchy”... wolne żarty. Nie czuje się już w obowiązku kazać pomagierowi jakoś sprecyzować co to za słuchy? Źródła? Bezpośrednia relacja też byłaby w cenie - dału usupst swej frustracji Reznov.

- Rodzielanie się jest rzeczywiście ryzykowne, ale nie będziemy sami. W każdej grupie będzie przynajmniej jeszcze jeden inkwizytor oraz dwa silne ramienia w postaci tęgich rębajłów, a w ten sposób będziemy działać znacznie szybciej i zmarnujemy najmniej czasu na podróż. Pamiętajcie, że nie walczymy tu o własne życia czy bezpieczeństwo. Musimy myśleć ponad sobą. Poza sobą. Jesteśmy narzędziami woli pańskiej i naszą rolą jest ocenić czy bardziej sie przysłużymy działając szybko, czyniąc więcej ale prawdopodobnie umierając szybciej, czy powoli, zachowawczo ale kilka lat dłużej. Wierzę, że więcej zdziałamy się rozdzielając. Jedynym co sugeruje, że niebezpieczeństwo jest tu duże, bądź w ogóle, że jest realne są wizje siosty Anny… i w mojej interpretacji oznacza to, że musimy się spieszyć.

- Ja bym się udał do Mogilna. Dary pańskie i umiejętności sprzyjają mi w tym. Zarówno jeśli coś tam jest jak i jeśli nic nie ma to szybko się o tym dowiem i wezwę, bądź dołączę do was.

 

Ostatnio edytowane przez Arvelus : 16-08-2017 o 21:04.
Arvelus jest offline