Wątek: funny stafik ;)
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2017, 19:09   #1217
Gormogon
 
Gormogon's Avatar
 
Reputacja: 1 Gormogon ma wspaniałą reputacjęGormogon ma wspaniałą reputacjęGormogon ma wspaniałą reputacjęGormogon ma wspaniałą reputacjęGormogon ma wspaniałą reputacjęGormogon ma wspaniałą reputacjęGormogon ma wspaniałą reputacjęGormogon ma wspaniałą reputacjęGormogon ma wspaniałą reputacjęGormogon ma wspaniałą reputacjęGormogon ma wspaniałą reputację
Obi-Wan pakuje Anakina na wycieczkę.
- Zapakowałem Ci chleb, masło i kilogram gwoździ.
- Po co?
- Jak to po co? Posmarujesz chleb masłem i zjesz.
- A gwoździe?
- Tu są. Przecież spakowałem.

***

Krótko przed wybuchem Wojen Klonów, zarządca jednego z republikańskich światów, wyliczając się na żądanie Rady Jedi z funduszu przekazanego mu na konkretną inwestycję, napisał:
"Dziesięć milionów kredytów otrzymano, dziesięć milionów kredytów wydano"
Rada nie chciał się zadowolić tą arcyzwięzłą informacją i zażądała rachunków bardziej szczegółowych, Zarządca więc odpisał:
"Dziesięć milionów kredytów otrzymano, dziesięć milionów kredytów wydano. Kto nie wierzy ten jest osłem!"
Obrażony padawan, który czuwał nad tym zadaniem, przekazał to "rozliczenie" do wglądu Kenobiemu w nadziei, że zarządca zostanie poskromiony. Ale Obi-Wan tylko uśmiechnął się i dopisał:
"Ja wierzę"

***

Ulubionym miejscem przechadzek Obi-Wana na Coruscant był Park niedaleko Świątyni. Pewnego razu spotkał tam żebraka.
- Mistrzu Jedi, jestem ślepy! - powiedział żebrak.
- Skoro tak, masz parę kredytów. - odpowiedział ze współczuciem Kenobi i dał żebrakowi chip pieniężny.
- Wielki Mistrzu, ja jestem również głuchoniemy! - odezwał się żebrak.
- Och, biedaku, skoro tak... - odparł głęboko przejęty Obi-Wan i wręczył żebrakowi kolejne kredyty.
 
__________________
„Wiele pięknych pań zapłacze jutro w Petersburgu!”
Gormogon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem