Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-08-2017, 00:06   #19
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Wszyscy

- Okey, przejrzałem pierwsze KP jakie do mnie doszły i tak pi x oko na tą chwilę by to wyglądało:

Corax - Linda Norton (medyk + negocjator) (ochotnik na dowódcę)
Mi Raaz - inż. Rohan (naprawa + robotyk)
Atu - Josip Trout (skaner + operator: drony)


---

- No i teraz parę rzeczy co się mi rzuciły w oczy albo się sami pytacie.


1 - Na razie poszły na tapetę takie mało bojowe profesje. Ale na razie to się z tych osób wyszła "drużyna na pół goblina" Para podpitych robotników portowych w barze byłaby pewnie niezłym wyzwaniem na tą trójkę w obecnej formie Nie jest to źle ot tak to zaznaczam co mi wpadło w oko

2 - Wyszła sprawa układania bio. Macie naprawdę sporo swobody w bio. Jakieś lemingi, zdarzenia, miłostki, rozwody, konflikty możecie sobie animować prawie dowolnie. Jeśli coś mi się krzywo o kant oka zawiesi no to dam znać.

3 - Wyszła też sprawa ekwipunku osobistego. Czyli co kto ma. Mecha jest wzięta z Parchów, tam to było rozwiązane trochę inaczej. Nawet więcej niż trochę Tutaj jeszcze może być różnie ale pewnie będzie ważne to co postać ma ze sobą na miejscu zdarzenia a co w kajucie/statku. Wasz statek jest dla Was domem więc ogólnie nie ma chyba sensu rozpisywać szczoteczek do zębów i ilości podkoszulków. Po prostu pi x oko taki codzienny sprzęt w samej kajucie czy statku macie. Dotyczy nawet broni osobistej jak nóż czy pistolet. Takie coś ludzie takich profesji i trybie życia mogą mieć bez trudności. Ale będę dość mocno baczył co dana postać ma przy sobie w danym momencie, zwłaszcza przy akszynie i wycieczce poza statek. Radzę przejrzeć sprzęt ze ściągi także pod kątem ile slotów zawiera. Udźwig postaci zależy w Parchach od Siły a tutaj, że jest to sklejone w jeden Atrybut (Ciało) więc od niego. Więc najprościej postać może zabrać ze sobą tyle slotów ekwipunku ile ma Ciała Przykładowy pistolet to 1 slot a karabinek to 3. Jakby ktoś miał kłopot niech da znać to spróbuję pomóc. Ogolnie lepiej chyba by każdy zrobił na swojej KP taką listę życzeń co by tam miało być i co robić. Zobaczymy co da się z tego przesiać przez sito rekruty

4 - Wyszła sprawa robotów, dronów itd. Na końcu ściągi (ok str. 70) jest rozdział o robieniu robotów. Uczyć i studiować go nikomu nie każe. Ale jeśli ktoś coś, chce mieć z robotami czy dronami dobrze chyba by rzucił okiem na niego. I spróbował pokazać chociaż paluchem co za robot by mu chodził po głowie. Jeśli ktoś by miał jakiś problem niech da znać to spróbuję pomóc.

5 - Wyszła też kwestia "czytania/odgrywania" statów. W oryginale te 3 Atrybuty co macie do rozdania (Ciało, Umysł, Charakter) miały jeszcze bardziej detaliczne umsy. Teraz gramy w uproszczoną wersję na same Atrybuty. Z tych trzech polecam zwrócić uwagę na Charakter jako właśnie ten najbardziej do odgrywania. Wysoki/niski poziom Charakteru wpływa nie tylko na gadki, negocjacje, ściemy czy bajerowanie ale też podobnie jak SW w młotku na różne twardzielowanie, zastraszanie, wytrzymałość psychiczną itd. Polecam mieć na uwadze zwłaszcza jeśli ktoś by chciał grać liderem czy choćby twardzielem. Bo jak np. dwaj panowie chcą się mierzyć na srogość spojrzeń nie chce mi się ustalać kto jest kto i dlaczego jest straszny tylko rzuciłbym kostką. Tak tylko mówię by potem płaczu nie było, że ktoś wymiękł pod karcącym spojrzeniem drobnej blondynki bo ona ma Charakter na 9 a on na 4. Zwłaszcza, że przy większych różnicach statów (więcej niż 2) zdarza mi się rezygnować z rzutu i uznać wyższość mocniejszej staty.

6 - Niskie staty do Walki (Zasięg i Zwarcie) coś w stylu 2-4 sprawiają, że postać ma trudności z każdą walką. I tak naprawdę najlepiej by unikała wszelkich konfliktowych sytuacji. Wszelkie strzelanie, rzucanie, wymiana ciosów podpada prawie na pewno pod któryś z tych dwóch umsów. Są sposoby by to ominąć np. podkładanie bomb czy sprzęt zdalnie sterowany ale chyba zdajecie sobie sprawę, że nie zawsze się da. Ja nikomu nie zabraniam ani nic nie każe rozdawać punktów w ten czy inny sposób. Ale też by potem płaczu nie było, że ktoś tam wpadł i przeszedł przez Załogę jak kula przez kręgle No a sesja taka na akszyny, skradanie, przetrwanie, kombinowanie no i horror i gore w roli głównej więc no cóż... Tak tylko mówię
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline