Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-09-2017, 20:58   #214
druidh
 
druidh's Avatar
 
Reputacja: 1 druidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputacjędruidh ma wspaniałą reputację
Hmm.. To nie dokładnie tak. Napiszę więc co myślę, że Franka wie i jak to wie.
G9:
Papierz kłócił się z cesarzem o coś i prowadził z nim wojny. G9 nie lubił cesarza i obłożył go ekskomuniką kiedyś tam.
Ksiądz na kazaniu powiedział, że papież mówi, że należy płynąć do Ziemi Świętej (daleko gdzieś gdzie mieszkał Jezus) i odzyskać te ziemie od niewiernych.
Z życiorysów Dominika i Franciszka, zwłaszcza Dominika, będzie znać kilka podstawowych faktów, pewnie bez dat. Że założyli zakony, że się rozprzestrzeniają błyskawicznie po świecie. W końcu ten drugi założył inkwizycję, a opowiadanie żywotów świętych to jeden z elementów kaznodziejskich kościoła. Wystarczy być raz w tygodniu na mszy, żeby coś tam wiedzieć. Będzie też łapać ideę poszczególnych zakonów: "and you grasp the essential spirit of common doctrines even when you're unclear on details"
No i że papież "wielkie dzieła dokonywał na świecie."

C4: umarł po dwóch tygodniach i długich wyborach

I4: to są wydarzenia współczesne, które dzieją się teraz. Musi wiedzieć chociażby czy i gdzie po drodze, jak jechała, jest wojna. Nie wiem co tam jeszcze naopowiadał jej opiekun.
"You know how things work in your home community" oznacza, że wie, jak i gdzie bardzo ogólnie interesy idą weneckim kupcom. "Oj Pani, teraz na północ nie jedziemy, bo wojsko cesarskie grabi wszystkie wozy jadące z Italii, czy tego rodzaju ploty na rynku.

"Zdziwisz się może, ale na północ od tej dziczy znajduje się waleczny zakon NMP. Mają płaszcze z czarnym, krzyżem. Możesz jakiegoś spotkać po drodze. To bardzo waleczni i dobrzy ludzie."

Nigdzie nie napisałem, że coś wie dokładnie.

BTW gdy odpisuję Tomaszowi, słucham tego.
 
__________________
by dru'

Ostatnio edytowane przez druidh : 03-09-2017 o 21:02.
druidh jest offline