Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-09-2017, 13:05   #4
Satrius
 
Satrius's Avatar
 
Reputacja: 1 Satrius ma wspaniałą reputacjęSatrius ma wspaniałą reputacjęSatrius ma wspaniałą reputacjęSatrius ma wspaniałą reputacjęSatrius ma wspaniałą reputacjęSatrius ma wspaniałą reputacjęSatrius ma wspaniałą reputacjęSatrius ma wspaniałą reputacjęSatrius ma wspaniałą reputacjęSatrius ma wspaniałą reputacjęSatrius ma wspaniałą reputację
Cytat:
Przepraszam za podwójnego posta, ale...
Brakuje trochę info co do pewnych kwestii.
Jaki poziom mamy na start. Bo sądząc z opisu mamy level wyżej niż 1?
Jakie podręczniki dozwolone?
Czy mg uwzględnia erratę pierwszego monster manuala?
Nie jestem pewien, czy podczas walki tempo nie będzie za wolne, to jednak walka trwa trochę.
Cześć! Już wszystko wyjaśniam.
Obowiązują trzy podstawowe podręczniki do D&D4.0: Podręcznik Gracza, Przewodnik Mistrza Podziemi oraz Księga Potworów. Mam na myśli polskie wersje tych wydawnictw. Jeżeli przytoczysz zagadnienia, które budzą twoją wątpliwość chętnie skonfrontuje je z moimi materiałami.
Ravenloft służy nam jako tło fabularne (struktura, historia, gotycki klimat), nie uwzględniam dodatkowej mechaniki tego świata.
Zaczynamy od 1 poziomu z wyposażeniem o wartości 100 sztuk złota. Uważam że w tej wersji systemu nawet tacy BG ze względu na umiejętności rasowe, klasowe, dzienne cz też spotkaniowe mają dość dużą swobodę działania. Potyczki zostaną dopasowane pod nadesłane KP, prócz standardowych walk będą na was czekać dylematy moralne (echa popełnionych zbrodni), a podjęta co do nich decyzja spotka się z nagrodą bądź karą.
Opis sugeruje jakoby kilka lat temu opuściliście rodzinne strony, nie oznacza to jednak natychmiastowego rozpoczęcia awanturniczego stylu życia. Miałem na myśli udanie się do najbliższego zakonu czy też maga w celu pobierania nauk.

Cytat:
Nie zgłaszam się, ale w kwestii walk wykorzystujących pełną mechanikę i na mapce to 1-2 razy w tygodniu to umrzecie ze starości. Z doświadczenia wiem, że 1 odpis dziennie jest ok. Ideał to 1-2 odpisy dziennie. To przy założeniu, że gracze nie muszą czekać na innych z wyższą inicjatywą.
Poza walką oczywiście tempo postowania dowolne.
Dziękuje za sugestię. Kwestię walk na pewno gruntownie przemyślę.
 

Ostatnio edytowane przez Satrius : 05-09-2017 o 13:10.
Satrius jest offline