Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-09-2017, 10:15   #9
legrasse
 
legrasse's Avatar
 
Reputacja: 1 legrasse ma wspaniałą reputacjęlegrasse ma wspaniałą reputacjęlegrasse ma wspaniałą reputacjęlegrasse ma wspaniałą reputacjęlegrasse ma wspaniałą reputacjęlegrasse ma wspaniałą reputacjęlegrasse ma wspaniałą reputacjęlegrasse ma wspaniałą reputacjęlegrasse ma wspaniałą reputacjęlegrasse ma wspaniałą reputacjęlegrasse ma wspaniałą reputację
Widziałem milion horrorów, ale w zasadzie mam tylko kilka faworytów, które naprawdę potrafią przestraszyć. Na przykład Evil Dead kocham całym sercem, ale nie jest to straszny horror, tylko trawestacja tego gatunku, więc wypada z listy.
Na pierwszym miejscu film The VVITCH. Nie da się lepiej tego zmontować. Nie da się zrobić lepszego scenariusza i dialogów. Film opowiada o rodzinie, która zostaje skazana na banicję z wioski przez poglądy ojca. Zamieszkuje więc teren przy lesie. Odosobnione miejsce, mroczny las, wiedźma i przerażający klimat zaszczucia.
Na drugim wymienię film Autopsja Jane Doe. Spodziewałem się straszydła, zwykłego filmu, ale historia, którą obejrzałem, nie należy tylko do gatunku ghost story; jest o wiele, wiele głębsza i bardziej zawiła. Mamy tutaj klaustrofobiczną scenerię, kameralny klimat i historię zwłok leżących na stole w prosektorium. Nie dało się tego lepiej zrobić.
Trzecie miejsce należy do niskobudżetowego horroru The Last Shift. Policjantka ma wytrzymać 12 godzin na nocnej zmianie w komisariacie, który opustoszał dzień wcześniej i przekierowywać z niego telefony do nowej siedziby. Tylko tyle. I uwierzcie mi, będzie to trudne zadanie.
Najbardziej w filmach typu ghost story uwielbiam niedopowiedzenia. Tutaj nie ma łzawej opowieści. Tutaj motywy są tylko pretekstem do pokazania prawdziwego oblicza strachu. I nie jest tak, jak w większości horrorów tego typu, że bohater nie może uciec. Może, ale nie chce, bo straciłby pracę.

Jest jeszcze wiele innych horrorów wartych uwagi, może co opiszę jeszcze.
 
__________________
Ta jesień - Stare są Nawet ptaki i chmury. ~ Matsuo Bashô
legrasse jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem