Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-09-2017, 20:03   #109
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
6/12
Agatha Christie
Boże Narodzenie Herkulesa Poirot

**** - czytelniczy fast food
[MEDIA]http://4.bp.blogspot.com/_eyZu7kP_lMM/TRzFD7NOq-I/AAAAAAAAAQQ/U1ykWqzI2Ns/s1600/Christie.jpg[/MEDIA]

Nigdy nie byłam fanką kryminałów, ale że gust się czasem człowiekowi zmienia, to postanowiłam sięgnąć po klasyka gatunku, czyli Agathę Christie.

Nie wiem czy to kwestia autorki, książki, na którą trafiłam, czy mojego gustu, ale nie umiałam się wciągnąć w opowieść. Po prostu po oczach aż biła mnie sztywna konstrukcja kryminalnej zagadki.

No to przedstawmy postacie, które będą podejrzane o morderstwo. Pokażmy, że tak naprawdę się nie lubią i nie lubią starszego pana. Ok, starczy. No to zabijamy. Krew, krew, okropieństwo... Ok, wystarczy. No to teraz wysyłamy im wnikliwego gościa, żeby rozwikła zagadkę...

Może jestem infantylna, ale nawet mikrociary nie przeszły mi po kręgosłupie.

Na plus mogę pochwalić warsztat - przyzwoicie to wszystko jest opisane, choć uważam, że np. do opisów postaci u Kinga, który też jest starym wyrobnikiem swojego gatunku, pani Christie sporo brakuje.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline