Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-09-2017, 00:36   #1
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
[Horror/SF] Star Raiders - komenty

Siemka


- Oki doki, z rekruty ( http://lastinn.info/rekrutacje-do-se...raiders-6.html ([horror/sf] Star Raiders) ) wyłania się taki skład ochotników na krzyczenie w kosmosie:

Corax - Linda Norton (medyk + negocjator) (ochotnik na dowódcę)
Mi Raaz - inż. Rohan (naprawa + robotyk)
Satrius - Veronica Kowalsky (zwiad + hakowanie)
Carras - Jean "Papa" Courtax (zwiad + dowodzenie)
Czarna - Prya "Teddy" Hermkens (nawigator + br.ciężka)
Szkuner - Leon Tichy (dowodzenie + skany) (ochotnik na dowódcę)
Zombi - Nivi Larsen (biolog + droniarz)
Aiko - Julia "Red" Valentine (rusznikarz)
Lemi - Adebola Wekesa - postać w toku
Perun - Leon Drake - (eksplozje + uzbrojenie pokładowe)


- Czyli 10 osób. Całkiem sporo Właściwie jak nic nie zgapiłem to dostali się wszyscy co wysłali KP. Mam nadzieję, że jakoś się dogadamy w tej kosmicznej gromadce

- Na początek parę spraw porządkowych.

- Chciałbym utrzymać mniej więcej tygodniowy rytm sesji. Nie wiem jak wyjdzie ale taki mam plan. Czyli 5 dni roboczych (pn - pt) dla Was na odpis, gadanie, ustalenia, planowane itd. i weekend dla mnie.

- Mamy KP i cyferki. Ale horror trochę słabo horrorowy się robi jak się robi kalkukacja i kostkowanie. Jeśli cyferki i kostki będą zbytnio przeszkadzać w grze to może się zdarzyć, że je zawieszę na daną scenę. No ale póki się da to chciałbym przetestować tą mechę w horrorze też

- Mamy obecnie etap przedsesyjny. Głównie na dogranie załogi. Nie wiem ile potrwa ten etap ale nie chciałbym by przeciągnął się dłużej niż do następnego weekendu. Chodzi głównie o ustalenie kim jesteście jako całość, co macie z łajbę, kto jest szefem itd. Dlatego parę rzeczy do ustalenia. Za aktywność i życzliwość w dyskusji są bonusy.

1 - Macie statek - matkę. Taką gwiezdną korwetę. Przydałaby się jakaś nazwa. Klasa korwet to tak z pogranicza małych i średnich jednostek. Ma hangar na coś (jak się nie zmieniło to na dropshipa). Ma kilka gniazd broni na tyle by poradzić sobie z mniejszymi jednostkami ale tego tupu jednostki w pełnowymiarowych flotach są kurierskie, pomocnicze i patrolowe. Najogólniej hierarcha wielkości główynych klas wygląda tak od najmniejszej: myśliwiec - kuter - ścigacz - korweta - fregata - niszczyciel - krążownik - pancernik.

2 - Mamy dwóch kandydatów na dowódców:

Corax - Linda Norton (medyk + negocjator)
Szkuner - Leon Tichy (dowodzenie + skany)

No ale kapitan może być tylko jeden. I dobrze jakby Gracz którzy biera tą fuchę był osobą decyzyjną i umiał sklecić plan dla reszty. Mamy dwóch dowódców można zrobić, że jest kapitan i jego zastępca. Przydatne jeśli załoga się rozdziela i jeden zostaje na statku a drugi gdzieś tam idzie poza. Więc chciałbym byście się dogadali kto ma być tym szefem. Nie będzie zgody to zróbcie głosowanie.


3 - Ustalcie kim jesteście. Czyli jaki jest ten profil załogi czym się zajmujecie najczęściej, dla kogo pracujecie zazwyczaj, przeciw komu itd. Jednym słowem tą całą otoczkę Waszej grupy i statku.

4 - Wymyślcie jaki był ten ostatni numer. Co robiliście, gdzie, dlaczego i co tam się tak bardzo zrypało, że musieliście tak bardzo, bardzo awaryjnie zmiatać stamtąd. Ja sobie wybiorę z tych propozycji to co mi nie będzie pasić najmniej i zobaczę co z tym zrobić

5 - Ustalcie skład mostku. Musi być tam ktoś do drajwerowania łajbą (Nawigator), do obsługi skanów (Skaner) i artylerzysta do obsługi uzbrojenia pokładowego. No i pewnie kapitan. Więc ok 3 - 4 osoby.


---


- Tu podaję link do ściągi doc z mechy, uniwersum itd. https://docs.google.com/document/d/1...JKr-x7-eE/edit


- Na razie chyba tyle. Jakby coś niejasne to pytać

---

Edyta: 2017.09.12, dodanie exel z KP: https://docs.google.com/spreadsheets...mg0/edit#gid=0


---

Edyta: 2017.11.12, dodanie szkicu "Archeona" w exel:

https://docs.google.com/spreadsheets...NMs/edit#gid=0
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 13-11-2017 o 12:22.
Pipboy79 jest offline