Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-09-2017, 22:22   #14
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
@Wszyscy:

- Dodałem upadki w tej ściądzę. Są gdzieś w okolicy 65 str. Ot, na wypadek jakby powiedzmy ktoś chciał używać windy bez windy

- Widzę, że chyba większość z Was pouzupełniała ten zbiorczy exel. Fajoszko Coś, ktoś miałby trudność czy problem niech da jakoś znać.

- Na wypadek jakby ktoś nie wiedział w panel sesyjny focie wymiarowo to ok 200x200 pikseli. O garść piksów nie będę się wykłócał ale mniej więcej w ten deseń.



- Oki to póki co małe podsumowanie tych propozycji:


1 - Macie statek - matkę. Taką gwiezdną korwetę. Przydałaby się jakaś nazwa. Klasa korwet to tak z pogranicza małych i średnich jednostek. Ma hangar na coś (jak się nie zmieniło to na dropshipa). Ma kilka gniazd broni na tyle by poradzić sobie z mniejszymi jednostkami ale tego tupu jednostki w pełnowymiarowych flotach są kurierskie, pomocnicze i patrolowe. Najogólniej hierarcha wielkości główynych klas wygląda tak od najmniejszej: myśliwiec - kuter - ścigacz - korweta - fregata - niszczyciel - krążownik - pancernik.


Szkuner:

Cytat:
Rzucam drugą propozycję - ochrzcić statek imieniem "Jaskółka". Sam nie wiem, pasuje do niewielkiej jednostki kuriersko-przemytniczej.
Zombi:

Cytat:
Ad1. Jeśli chodzi o nazwę statku propozycja ode mnie to "Acheron" (można wygooglować )
Miraaz:

Cytat:
1) Nazwa "Jaskółka" bardzo mi się podoba. Gorzej, jeżeli będziemy nazywać statek po angielsku.
Aiko:

Cytat:
Ad 1. Podobają mi się i Jaskółka i Acheron. Może to drugie bardziej z uwagi na symbolikę
Carras:

Cytat:
1.Acheron to dobra nazwa, oddaję swój głos.
Corax:

Cytat:
1. Acheron może być a z avka Zombi wygląda jak jego Simi :P


2 - Mamy dwóch kandydatów na dowódców:

Corax - Linda Norton (medyk + negocjator)
Szkuner - Leon Tichy (dowodzenie + skany)

No ale kapitan może być tylko jeden. I dobrze jakby Gracz którzy biera tą fuchę był osobą decyzyjną i umiał sklecić plan dla reszty. Mamy dwóch dowódców można zrobić, że jest kapitan i jego zastępca. Przydatne jeśli załoga się rozdziela i jeden zostaje na statku a drugi gdzieś tam idzie poza. Więc chciałbym byście się dogadali kto ma być tym szefem. Nie będzie zgody to zróbcie głosowanie.



Szkuner:

Cytat:
Jeżeli chodzi o dowodzenie to mogę być zastępcą kapitana. Skany niech zostaną (miała być negocjacja), bo widzę, że w takowych nikt więcej się nie specjalizuje. Dlatego podeślę małą korektę KP, której historia będzie bardziej adekwatna do pełnionej funkcji.
Zombi:

Cytat:
Ad2. Dowodzenie - skoro jest dwóch kandydatów niech napiszą coś o swoich postaciach i się zareklamują, pamiętając że warto mierzyć siły na zamiary Lud poczyta i wybierze. Popieram co wyżej - głosowanie to dobra opcja.
Miraaz:

Cytat:
2) Leon Tichy powinien objąć dowodzenie, Linda Norton powinna być pierwszym oficerem. Leon jako skaner i tak będzie na mostku, podczas gdy Linda jako medyk będąc na mostku zostawia wakat w medbayu.
Aiko:

Cytat:
Ad 2. Popieram wniosek MiRaaza. Fajnie by było jakby medyk miał możliwosć opuszczenia statku.
Carras:

Cytat:
2.Z początku chciałem głosować na Lindę, wedle kolejności zgłoszenia, ale z racji profesji jej miejsce urzędowania nie będzie na mostku. Także wole układ:
Leon Tichy - Kapitan jednostki.
Linda Norton - Zastępca.
Corax:

Cytat:
2. Już pisałam, że zgadzam się z sugestią MiRaaza


3 - Ustalcie kim jesteście. Czyli jaki jest ten profil załogi czym się zajmujecie najczęściej, dla kogo pracujecie zazwyczaj, przeciw komu itd. Jednym słowem tą całą otoczkę Waszej grupy i statku.


Szkuner:

Cytat:
Ogólnie jestem za profilem mieszanym z naciskiem na nielegalną robotę. Prywatni kupcy, włodarze, sekretarze, generałowie takie tam szychy z Federacj. Jak to najemnicy, kto da więcej ten będzie miał nas na usługach.
Zombi:

Cytat:
Ad3-4. Łopanie! Hmm... może przemytnicy? Szerokie spektrum usług: od prochów po broń, ludzi i Świeżaki. To trzeba przedumać. Napiszę coś potem.
Miraaz:

Cytat:
3) Szmuglowanie i najemnictwo wydaje się bardzo intratnym zajęciem. Uznajmy zatem, że jesteśmy grupą paramilitarną zajmującą się pracą na zlecenie. Zwłaszcza, że mamy na świecie szereg korporacji, które nie chcą oficjalnie załatwiać swoich interesów.
Aiko:

Cytat:
Ad 3. Szmuglowanie mi się podoba. Nie wiem jak wyjdzie od paramilitarności, bo to trochę zależy od tego jak będzie nami dyrygował dowódca, ale mi jakby co odpowiada dowolny wariant (Mogą być nawet typowi piraci!)
Carras:

Cytat:
3) Myślę, że najemna jednostka od mokrych robót wszelakich to dobry pomysł. Kosmiczni awanturnicy porzucający szaro-bure życie mas na rzecz ryzykanckiej szansy na sowitą emeryturę.
Corax:

Cytat:
3 -4. Szmuglerzy albo tacy 'handlowcy' co działają w szarej strefie, na granicy z nielegalem też mi jakoś się odruchowo kojarzy.


4 - Wymyślcie jaki był ten ostatni numer. Co robiliście, gdzie, dlaczego i co tam się tak bardzo zrypało, że musieliście tak bardzo, bardzo awaryjnie zmiatać stamtąd. Ja sobie wybiorę z tych propozycji to co mi nie będzie pasić najmniej i zobaczę co z tym zrobić


Szkuner:

[quote]Ode mnie leci starcie z wojskową jednostką, ewentualnie z obroną planetarną, na której wyznaczony był cel misji. Może porwanie, infiltracja, tajna przesyłka

Zombi:

Cytat:
Ad3-4. Łopanie! Hmm... może przemytnicy? Szerokie spektrum usług: od prochów po broń, ludzi i Świeżaki. To trzeba przedumać. Napiszę coś potem.
Miraaz:

Cytat:
4) Cóż nam się po całości spieprzyło? Ja tam nie chcę być takim do końca złym typem...
Korporacja X skolonizowała planetę z jakimś surowcem. Korporacja Y postanowiła ją oblężyć i przejąć. Korporacja X wynajęła nas, żeby na obleganą planetę dostarczyć leki, antybiotyki i inne niezbędne rzeczy. Po udanej misji w czasie wycofania się natrafiliśmy na znaczny opór sił wynajętych przez korpo Y. Oczywiście wszystko do obgadania i rozwinięcia.
Aiko:

Cytat:
Ad 4. Myślę, ze jakiś przemycik mógłby być fajny. Szczególnie jakbyśmy mieli jakiś zbliżający się deadline, trochę poganiałoby to akcję
Carras:

Cytat:
4) Tutaj najlepszą sytuacją byłoby, gdybyśmy zajmowali się jakąś fuchą na granicy legalności, dostali gwarant immunitetu od jakiejś frakcji/korpo, a po wykonaniu zadania okazałby się, że z immunitetu nici i mamy na karku wszystkie organy ścigania w systemie. Do sesji wszedłby element chęci zemszczenia się w jakiś sposób np. opylenia ładunku który przejęliśmy przeciwnikom zleceniodawcy.
Corax:

Cytat:
3 -4. Szmuglerzy albo tacy 'handlowcy' co działają w szarej strefie, na granicy z nielegalem też mi jakoś się odruchowo kojarzy.



5 - Ustalcie skład mostku. Musi być tam ktoś do drajwerowania łajbą (Nawigator), do obsługi skanów (Skaner) i artylerzysta do obsługi uzbrojenia pokładowego. No i pewnie kapitan. Więc ok 3 - 4 osoby.


Szkuner:

Cytat:
Jeden już jest, Tichy melduje się.
Zombi:

Cytat:
d5. Po profkach i umsach ich poznacie
Miraaz:

Cytat:
5) Skład mostka wg mnie: Tichy - kapitan-skany, Drake - artylerzysta, Hermkens - nawigator, Kowalsky - wszystko inne mogą zastąpić komputery, a kto lepiej ogarnie komputery niż haker?
Aiko:

Cytat:
Ad 5. Jeśli chodzi o skład mostka... Red się nie nadaje.
Carras:

Cytat:
5. Mostek widzę tak:
Leon Tichy (dowodzenie + skany)
Veronica Kowalsky (zwiad + hakowanie)
Prya "Teddy" Hermkens (nawigator + br.ciężka)
ew. zmiany wahadłowe z resztą speców.
Corax:

Cytat:
5. Jakoś zgadzam się z przedmówcami co do składu mostka
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 12-09-2017 o 23:00.
Pipboy79 jest offline