Wątek: Ulubione anime
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2007, 12:54   #29
Vienu Racadi
 
Reputacja: 1 Vienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłośćVienu Racadi ma wspaniałą przyszłość
Chobits, zdecydowanie. Do obejrzenia tej romantycznej komedii nakłoniła mnie niedawno przyjaciółka. Ilość pojawiających się w serialu zabawnych scen i towarzyszący temu ładunek śmiechu urzeka, a świat od razu staje się piękniejszy. A Chii jest boska.

Samurai Champloo. Jeden z najlepszych seriali jaki oglądałem. Znajomy z pewnego forum zarzucił mu, że konwencją i ścieżką dźwiękową psuje klimat dawnej Japonii. Choć początkowo miałem podobne odczucia, moje zdanie w tej sprawie jest absolutnie odmienne. Konwencja (elementy hip-hopu, takie jak rap, czy breakdance) może budzić kontrowersje, jednak w moim uznaniu są to zaledwie dodatki czyniące fabułę zabawną, a jednocześnie nie naruszające jej prawdziwej esencji, którą są społeczne interakcje i dylematy charakterystyczne tylko dla kultury dawnej Japonii. W Samurai Champloo znajdziemy widowiskowe pojedynki na miecze, jak również bardzo charakterystyczne postacie, których tajemnicami, niczym kawałkami dobrego tortu, reżyser częstuje nas wraz z rozwojem fabuły. W Samurai Champloo znajdziemy w końcu sytuacje skłaniające nas do filozoficznych refleksji w odniesieniu do rozmaitych życiowych sytuacji. Na końcu czeka nas epicki finał, w którym ujawni się prawda o samuraju pachnącym jak słonecznik, a mój faworyt, Kariya Katekogi - czarny charakter, który włada ostrzem tak biegle, iż od dwudziestu lat nie wyciągał miecza, gdyż nikt nie był tego godzien - pokaże Jinowi i Mugenowi jak wiele muszą się jeszcze o szermierce nauczyć.
 
__________________
"Tym, co łączy nas na najbardziej podstawowym poziomie, jest to, że wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej planety. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem. Wszyscy troszczymy się o przyszłość naszych dzieci. I wszyscy jesteśmy śmiertelni" - John F. Kennedy.
Vienu Racadi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem