Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-09-2017, 19:16   #84
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Lord Melkor Zobacz post
Hm, w warsztatach brakuje mi listy umiejętności związanych z władaniem bronią, np czy miecze to jedna umiejętność i od jakich wartości są dodatkowe ataki?
Jeśli masz 101% w danym orężu, to masz dwa ataki. Dzielisz wartość umiejętności na dwie części (np. 120/2 = 60%) i każdy atak jest wykonywany z tym procentem, choć nie ma obowiązku, aby wartość procentowa obu ataków była taka sama - możesz uznać, że bijesz pierwszym za 80%, a drugim za 40% szansy. Przy czym minimalna wartość szansy dla każdego ataku wynosi 40%. Jeśli startujesz wystarczająco wysoko w inicjatywie (każdy kolejny atak wykonywany jest z opóźnieniem) i masz wystarczająco wysoką umiejętność walki, to możesz wyprowadzić więcej niż dwa ataki.

Zauważ, że każda broń ma bazową szansę. Do niej doliczasz swoją biegłość w umiejętności, więc jeśli masz +60% do miecz, to faktyczna szansa na trafienie wynosi 75%, bo ta kategoria broni ma bazowo +15%. Kategorie oręża znajdziesz tutaj, a listę broni do walki wręcz tutaj.

Cytat:
Napisał Feniu Zobacz post
Dzięki.

Czy jakieś materiały tak jak w D&D SRD są gdzieś dostępne?
Niestety, to jedyna rzecz, która mnie boli w tym systemie - brak SRD. Jest za to krótki PDF Quick-Start, gdzie jest parę rzeczy objaśnionych. Dodałem go do przydatnych linków w pierwszym poście.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 24-09-2017 o 19:24.
Warlock jest offline