Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-09-2017, 07:35   #327
Tom Atos
 
Tom Atos's Avatar
 
Reputacja: 1 Tom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputację
Byleby nad głową był byle jaki dach i nie padało za kołnierz, to Berwinowi w zupełności wystarczało. Wszak od lat głównie nocował na szlaku i często pod gołym niebem. Nie widział więc powodu, by się o to spierać.
- Może być i dom gościnny. Mnie to tam ganz egal.

Stwierdził pojednawczo. Przebieranka w szaty nowicjusza mu się nawet spodobała. Biały habit był bardzo gustowny, a przy tym miał mnóstwo zakamarków, w których można było przechowywać drobiazgi, takie jak dla przykładu sygnet Starka, czy jego sztylet.

Z każdym krokiem, gdy zbliżał się do Sigmarytów opadały go wątpliwości. czy jego wywód co do Feodora jest słuszny.
- Jak to było? – powtarzał sobie w duchu. – Feodor sfinansował i przeprowadził poszukiwania koło Ubersreik. Sfinansował także poszukiwania koło Eppiswaldu, choć przeprowadziła je świątynia Vereny. Dziwne. Chyba że nie ufał do końca swoim ludziom i dlatego zlecił to Verenitom. Licząc, iż dowie się prawdy.

Berwin zatrzymał się przed świątynią i poprawił torbę na ramieniu. Czekał go trudna rozmowa. Zawczasu przygotował sobie stosowną bajeczkę. Zatem gdy wreszcie stanął przed obliczem łysego kapłana odpowiedział na jego pytanie płynnie i spokojnie:
- Zostałem niedawno przeniesiony z Nuln. Nie miałem zatem jeszcze przyjemności Ci się przedstawić czcigodny Ojcze. Jestem brat Berwin. Te listy powierzył mi dostarczyć Ojciec Humfried. Otrzymał je od podróżnych przybyłych z Eppiswaldu. Jako że to moje rodzinne strony zapewne dlatego polecono mi zająć się tą sprawą.
Oświadczył z szacunkiem się kłaniając i dyskretnie obserwując Feodora.
- Ponoć ktoś nastawał na ich życie. – zarzucił przynętę.
 
Tom Atos jest offline