Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-09-2017, 16:14   #59
Fearqin
 
Fearqin's Avatar
 
Reputacja: 1 Fearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłość
Mi jest obojętna kwestia GD. Od siebie tylko dodam, że mając go dialogi wychodzą bardziej naturalne. Postami wychodzi to tak jak teraz mieliśmy tzn. 4 postaci wypowiedzą minutowy monolog z wieloma przerwami, w który nigdy nikt się nie wetknie bo nie ma jak i potem jakiś NPC odpowie na wszystkie te wypowiedzi z ostatnich kilku minut, które przeleciały w czasie świata sesji magicznie je pamiętając i o. Z mojego doświadczenia ludzie tak nie rozmawiają w grupach, tylko sobie przerywają, przekrzykują się, a kwestia wielu pytań i odpowiedzi nie wygląda:
pytanie1->pytanie2->pytanie3->pytanie4->odpowiedź na wszystkie 4
tylko:
pytanie1->odpowiedź1->followup pytania1 i ewentualna odpowiedź->pytanie2->odpowiedź2->itd...
GD pozwala na bardziej naturalny przebieg dialogów. Gramy RPG play by forum i chyba wszyscy kiedyś graliśmy RPG papierowy siedząc przy stole z MTG. Gracze sobie przerywają, postaci wciskają się w wypowiedzi innych w połowie zdania, a NPC nie czekają cierpliwie aż wszyscy się wygadają. W obecnej formie czegoś takiego nie będziemy mieli o ile nie będziemy pisać kilkulinijkowych postów czyli... pisać na forum tak jak piszemy na GD.

Aczkolwiek to tylko moja opinia na temat tego co głównie daje używanie GD. Osobiście mogę zostać przy obecnej formie.
 
__________________
Pół człowiek, a pół świnia, a pół pies

^(`(oo)`)^
Fearqin jest offline