Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2017, 08:00   #449
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Wychynąłem z piramidy na przestwór zielonego oceanu. Dżungla kładła się cieniami szeleszczących liści i świergolących pisków małp tropikalnego burzanu. Wydundziłem całe nasze wino, co je We zabrał nam z podziemi na lepszą okazję.

- We Barbarzyński padł! - wydarłem się przy ognisku wznosząc do góry kolejny toast.

Musa też piła, bo kiedy kończy się znany rozdział życia, zaczyna nowy i trzeba jeden utopić, lepiej w winie niż łzach, a drugi ochrzcić na nieznane nam przeznaczenie. Wtuliła się pod moje ramię jak mała zmęczona drapieżnica w przerwie od stawiania niebezpiecznemu światu czoła.

- We poległ i na ostatnią drogę odszedł z mieczem w dłoni i Boczusiem pod językiem, niech mu w zaświatach dobrze się walczy i syto! - wylałem w ogień odrobinę gorzałki wzniecając tym kłąb kulistych jęzorów żywiołu.

- Wyciągnęła też kulasy ta sucz niepewna Ryjo, co nam Rudego zakatowała, praktycznie za niewinność! - czknąłem pijacko z wyrzutem i pokręciłem łbem opadłym na piersi. - Zasłużyła menda na zdradziecki koniec przebita chuj wie czym, od chuj wie kogo, w chuj wie jak niepewnych okolicznościach…

- Aye! Aye! Chędożył ją pies! – podjął najlepszy kumel Rudego, mały chudy Wielgus, nasz pokładowy majtek.

- Aye… Był też bies… - powiodłem paluchem jak za krążącym przed nosem komarem. - Ale nie chędożył jej… Nie umniejszajmy trupom… - wzruszyłem muskularnymi ramionami, jako i sobie bym życzył by mnie nikt nie szkalował po śmierci.

Statek skręciła Jaszczura… Kto by się spodziewał? Cicha woda… niech no jej nie dorwę… - myślę se zasypiając nosem w jędrnych piersiach Musy.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline