Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2017, 10:42   #14
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Filozofia Tarksów

- Wygodne podejście macie... Zgodze się z wami że nie ma co dożyć do mocy bezmyślnie. Te boskie konflikty i inne gierki są po prostu nudne. Widzę po losie mojego ojca że chciwość mocy doprowadza do słabości a ostrzeżenie o tym że wola wyznawców zmienia istote Mocy też jest cenny... Jednak nie starczy mi być pseudo bóstwem zawsze chciałem mieć własną domenę w której stworzę Magiczny Uniwersytet gdzie spragnione wiedzy istoty ze wszystkich wymiarów i rzeczywistości będą mogły dożyć do poznania wszechrzeczy. Nie widzę tego jako niewolnictwo lecz partnerstwo - Wyjaśnił swój punkt widzenia po czym, rzucił bransoletę transformacji w kierunku bliźniaków.

- Szanuje wasze pogląday choć się z nimi nie zgadzam... 10% z waszych zysków bo tą bransoletkę naprawdę trudno było zrobić- Spojrzał się na poznaczonego bliznami Tarksa - Twoja filozofia przypomina mi co powiedział mi pewien mędrzec były członek Atarów który dołączył do Bogowców zwykł on mawiać że gdyby bogowie nie istnieli trzeba byłoby ich wymyślić.

Pierwszy Księgożerca i podstawy nowego wyznania

- Powstań przyjacielu albowiem od teraz nie jesteś moim sługom lecz towarzyszem podczas wspólnej wyprawy w poszukiwaniu prawdy! Pierwszym Księgożercom! Twoja niewiedza nie jest wadą jeżeli chcesz tylko dążyć do zrozumienia przed nami długa i ciężka droga lecz obiecuję ci że czeka cię wielka nagroda - Czarodziej wyciągnął ze skrytki w fotelu swój błogosławiony symbol wyryty w drewnie wizerunek otwartej księgi, kałamarza i dwóch świec.

- Wystarczy abyś pragnął odnaleźć wiedzę i dzielił się swoimi umiejętnościami z każdą zainteresowaną nimi osobom na swej drodzę. Pragnij nieustannie rozwijać się albowiem to jest droga do sukcesu. Nie ma wiedzy która jest zła ale każda może być wykorzystana w złym celu zachowaj więc rozsądek- Wyjaśnił pierwszemu z wyznawców kredo swej wiary.

- Chciałbym abyś każdego wieczoru przed zaśnięciem wyliczył pięć sukcesów które udało ci się odnieść w ciągu dnia: Nie muszą to być epickie czyny bo czasami sukcesem jest to że po prostu wstałeś z łóżka i wykonałeś swoją pracę lub to że kogoś wysłuchałeś gdy miał jakieś problem. Wyliczankę zakończ słowami "Proszę o dar zrozumienia abyśmy wspólnym wysiłkiem dotarli do prawdy"- Nie chciał aby jego modlitwy czy rytułały były zbyt kłopotliwe do wykonania dla wyznawców zawsze pragnął wzmocnić ich poczucie własnej wartości.

- Z czasem gdy zyskamy nowych towarzyszy naszych poszukiwań będę mógł ci zsyłać dary takie jak moc uzdrawiania ran, tworzenie wody i pokarmu oraz wiele innych nie będą one zależne od tkania żywiołów ale od twej wiary i modlitwy. Niestety aby przywrócić tą moc w tej ziemi będziemy potrzebować co najmniej tysiąca towarzyszy Księgożerców szczerze wierzących w nasz wspólny cel- Wyjaśnił.

Pokaz

Mag doszedł do wniosku że najlepiej będzie się czuł pośród przemytników i innych typów z pod ciemnej gwiazdy. Ludziom będzie można wmówić że zostali pokarani za grzechy a jeżeli wzbudzi panikę to będzie mógł wraz z Quarasem i Pyłekiem okraść złodziej pod przykrywką niewidzialności!

Tańczące w walce złote, srebrne, czarne, czerwone i niebiskie smoki walczące kłami pazurami oraz kwasowo - elektryczno - ognistymi wyziewami powinny zrobić odpowiednie wrażenie.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 01-10-2017 o 10:52.
Brilchan jest offline