Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2017, 14:34   #1
Avitto
Dział Fantasy
 
[WFRP 1.ed] Bracia krwiBracia krwi

Rekrutacja trwa do: 18:00 9.10.2017
Planowany start gry: 13.10.2017
Ilość miejsc przy stole: 5

Bez fabularnych wstępów zapraszam na klasyka WFRP. Prowadzeniu sesji przyświecają mi następujące założenia:
1) spróbować powstrzymać się od komentowania treści sesji linkami do głupawych filmików;
2) utrzymać wzorcowy klimat Warhammera dzięki angielskim żartom;
3) dostosować epatowanie mrokiem by tworzyły z elementami komicznymi spójną całość.

Partnerki i partnerów do gry wybiorę według własnego widzimisię spośród otrzymanych zgłoszeń.


Mechanika

Jako gracz z mechanicznych rzeczy musisz zrobić prawidłowo KP i wyczuć kiedy jest ostatnia szansa, żeby zdążyć użyć Punktu Przeznaczenia.
Rzuty po mojej stronie. Będę je opisywał w spojlerku dokładnie tak, jak to robię w innych moich sesjach. Dla precyzji: opisywał będę tylko rzuty BG – testy NPC są tajne.

Standardową mechanikę urozmaicać będą następujące dodatki:
1) niezastąpiony "Alcohol & Tobacco Expansion" autorstwa Jackdays'a w wersji z 2012 roku. Podgląd zasad dla 1.ed po polsku tutaj;
2) precyzujący walki „Tnij i rąb” z „Potępieńca”;
3) czyniący BG spore straty „Pancerz też czuje” z „Księgi wiedzy tajemnej”;
4) rozszerzający efekty opieki medycznej „Czy doktor jest w domu” z „Księgi wiedzy tajemnej”.
Jeśli zastosuję jeszcze jakieś dodatki to na pewno ich efekty nie będą dotyczyć BG.

EDYCJA:
Na wniosek merilla w grze używać będziemy także dodatku "No dalej, orku, zrób mi radochę" z „Księgi wiedzy tajemnej”.


KP

Postać w całości losowana. Łaska Shallyi w tej edycji nie istnieje.
Jeśli masz chęć na profesję z oficjalnego dodatku – zapytaj. Znajdziemy kompromis.
Do wydania na rozwój 2800 PD (poza tą pulą wolne rozwinięcie) oraz dla postaci czarujących dodatkowe 1000 PD na czary. Niewykorzystane PD przepadają.

KP ma być w formie takiej, jakiej postać znają inni BG – czyli musi być w niej mechanika dla mnie plus historia (maksymalnie ½ A4) zawierające wszystkie elementy jakie mogły wyjść podczas wspólnych podróży, libacji, wizyt dentystycznych i tym podobnych sytuacjach. Jeśli komuś się zachce ukryć jakiś fakt z przeszłości przed współgraczami to proszę go po prostu nie umieszczać w KP. Jeśli jako MG będę musiał ten fragment znać to dajcie mi go na PW. Uprzedzam, że wątki osobiste i tak będą w tle lub co najwyżej jako epizody.

Ekwipunek (z głównego podręcznika rozdział 7) limitowany jedynie logiką oraz punktami obciążenia. Ekwipunek pozostały (magiczny, przedmioty duże gabarytowo, nietypowe, sentymentalne) do uzgodnienia – proszę opisać w KP.

PP ustalam na start na 1. Zawsze mogę komuś dodać w razie potrzeby, co nie? Nieważne.

Postać proszę w formie linku do doca (tylko do podglądu) zamieszonego w poście w tym temacie. Lubię sprawdzać KP.


Tło

Czyli odpowiedź na kanoniczne pytanie: to co z tą Burzą? Nie było jeszcze. Ja wiem, że po Burzy to doskonała okazja, by wszelkie tałatajstwo kręciło się po okolicy, ale równie dobrze wewnętrzni wrogowie cesarza mogli przedostać się do kraju przez nieszczelne granice. Zagramy w roku 2510 kalendarza Imperium.

Gra zacznie się w momencie, gdy drużyna podróżuje na północ polami Stirlandu. Właśnie w tym kierunku znajduje się cel ich wędrówki – miasto Wurtbad. Dlaczego tam? Zaskoczcie mnie.

Droga wiedzie od jednej wsi do drugiej wzdłuż rzeki Teufel, północnego dopływu Averu. Aktualnie BG stanęli w rolniczym Naffdorfie – dwadzieścia chat na krzyż, kaplica, młyn i nic więcej. Jest lato, wieśniacy uwijają się przy sianokosach. Wieje i praży. Nadchodzi Święto Zbiorów. Mniej niż dziesięć kilometrów przed nimi majaczy skraj lasu. Ani chybi droga właśnie doń prowadzi.


Dalsze przygotowania

W sondzie sygnalizowałem, że grać będzie zgrana i zżyta ekipa poszukiwaczy przygód. Stąd powyższy manifest dot. historii w KP. Dodatkowo oczekuję, że w ramach rozgrzewki wybrani do sesji gracze stworzą krótki opis jednej wspólnej przygody z przeszłości, który niejako nakreśli charaktery i relacje pomiędzy BG. Nie musi on być szczegółowy. Nie narzucam też sposobu prezentacji tego opisu – może być to retrospekcja w głowie jednego z BG, może to być wspólne wspominanie wydarzenia przez BG w trakcie podróży itp.


Rozgrywka

Kwestie techniczne, być może oczywiste.
1) Awatar z portretem o szerokości 200 px. Grafiki w postach o maksymalnej szerokości 500px. Preferuję odcienie szarości.
2) Narracja trzecioosobowa. Posty wyjustowane. Dialogi od myślnika i kursywą. Myśli zaznaczacie cudzysłowem.
3) Odpisujecie w ciągu pięciu dni od mojego posta rozpoczynającego kolejkę. Będę podawał daty w komentarzach. Podczas zdobywania przez BG informacji w terenie będę odpisywał kilkakrotnie w ramach jednej kolejki.
4) Jak ktoś da mi znać o opóźnieniu to zaczekam ze swoim odpisem. Dłuższe nieobecności (nawet zapowiedziane) mogą szybko odbić się na postaci, gdyż sesja jest przewidziana na maksymalnie dwadzieścia kolejek.
5) Ze względu na tempo posty mogą być bardzo „niewielkie objętościowo”.


Zapraszam serdecznie!


Otrzymane zgłoszenia:
1. Hakon - komplet
2. xeper - komplet
3. Kerm - komplet
4. pi0t - komplet
5. Gormogon - komplet
6. Fyrskar - komplet
7. hen_cerbin - komplet
8. Feniu - komplet
9. Tabasa - komplet
 

Ostatnio edytowane przez Avitto : 09-10-2017 o 19:15.
Avitto jest offline