Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-10-2017, 10:08   #110
Arvelus
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację

Fyodor tak wyjątkowo oddał inicjatywę. Pozwolił rozmowie toczyć się obok niego gdy sam rozważał słowo pisane inkwizytor której imienia jeszcze nie poznał. W sumie to ważna sprawa. Uznał, że zapyta na koniec konklawe o to.

- O Swarożycu nie wiem wiele… trochę więcej jeśli to miałby być ruski Swaróg, ale nie wiem czy tak należy o nim myśleć. Bożek ogniska domowego lubujący się w ofiarach całopalnych. To co miałoby być ofiarą zależy od konkretnej sekty. Od płodów rolnych po żywych jeszcze ludzi. I w sumie tyle bez szerszego przyjrzenia się sprawie. Jeśli nam zależy na tych informacjach powinniśmy się do Benedyktynów udać. Tam na pewno bracia opowiedzą nam więcej. A skoro tam mają grasować bestie i mamy tropiciela… to myślę, że to będzie dobry cel na najbliższe dni.

- Wspomniałaś… - zwrócił się do Michal - że coś zostało przebudzone. Jakie jest twoje źródło? Widziałaś go, jego działania, bądź go wyczułaś? - zamilkł na chwilę po czym dodał - nie podważam twoich słów, ale chciałbym abyś podzieliła się z nami swoją pewnością - aby załagodzić wypowiedź.

- Napiszę kilka listów do moich przełożonych. Poproszę o dodatkowych ludzi, choć nie pokładam w tym wielkiej nadziei. Rozważyć musimy, czy do księcia pisać mam. To w jego otoczeniu najbardziej bitni i najodważniejsi mężczyźni się znajdują. Tylko jak się już dowie, że inkwizycja tu jest i węszy niekoniecznie będzie nam przychylny. Spotykałem się już z sytuacjami gdy władcy ziemscy traktowali jako osobistą obrazę gdy mówiło się im, że coś jest nie tak. Myślę, że to przejaw pychy i odbierają to jako zarzut “nie daliście rady opanować swoich ziem”. Jeśli napiszemy do niego list to będzie nasza największa szansa na uzyskanie kilku silnych rąk, ale istnieje to pewne ryzyko.

 

Ostatnio edytowane przez Arvelus : 03-10-2017 o 12:43.
Arvelus jest offline