Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-10-2017, 22:21   #102
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Tak z innej beczki:

Czy gdy będziemy mijać gazowego olbrzyma nie moglibyśmy wejść na jego orbitę i wykorzystać jego grawitacji do zmniejszenia prędkości?

Wizja hamowania przez uderzenie w statek widmo zasugerowana przez naszą nawigator podsunęła mi nagle inne (bezpieczniejsze) rozwiązania.

Moglibyśmy zacząć orbitować wokół planety do czasu wytracenia pędu.
- Co do hamowania no to mniej więcej jak pisałem na początku tury. Teraz pogrubiłem ten kawałek co manewrami i hamowaniem.


Cytat:
- By wyhamować można użyć silników rezerwowych ale to strasznie je wyczerpie. Po prawdzie potem nie starczy ich na coś sensownego poza utrzymywaniem SPŻ lub kriokomór. Można też z wolna manewrami wytracać prędkość ale to zabawa na dnie i tygodnie choć względnie bezpieczna. Możecie też jakoś zbudować przełączkę z generatora hipernapędu by dać zasilanie do silników podświetlnych wówczas wyhamować powinniście względnie normalnie.
- Tutaj czy te hamowanie o inszy statek czy o gazowego olbrzyma podpada pod te manewry. Czyli jeśli do momentu wchodzenia na orbitę za te 4 - 4.5 h nie zmniejszycie znacznie prędkości to nie wyhamujecie. Trochę spowolni to Archeona i by zatrzymać się na jakieś orbicie trzeba by serię takich manewrów czyli właśnie zabawa na dnie i tygodnie. Chyba, że spowolnicie jakoś wcześniej prędkość i to znacznie ale wówczas w tej chwili to te punkty z budowaniem przełączki z generatora hipernapędu albo użyciem baterii i ich prawie całkowitym zużyciem. No chyba, że jeszcze coś ciekawego wymyślicie
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline