Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2017, 15:36   #29
Eleishar
 
Reputacja: 1 Eleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputacjęEleishar ma wspaniałą reputację
Nie... chodziło mi o nakładkę. Rany, jak to wyjaśnić... Od początku, postać startowa to 8/9k PD, czyli talenty, umiejki itd. Zaawansowane archetypy to według podręcznika rozwinięcie bazowej postaci o kolejne 3600/4600 PD. Tyle że (i teraz upraszam czytać uważnie bo kończą mi się pomysły na tłumaczenie moich przemyśleń), z moich obliczeń wynika iż AA nie przedstawia sobą sumy tych dwóch wartości, a jedynie tę drugą.
Traity i ekwipunek to coś czego moim zdaniem nie przelicza się na PD, gdyż jedno i drugie nabywa się niezależnie od nich (na dodatek między traitami jest ogromny dysbalans, więc czemu miałyby przedstawiać równą wartość PD?).
Takoż założenie że AA wybiera się zamiast postaci podstawowej jest moim zdaniem poślizgiem/pomyłką która się do podręcznika wkradła.
 
__________________
Nieważne kto śmieje się ostatni, grunt żebym był to ja.

Ostatnio edytowane przez Eleishar : 12-10-2017 o 15:39.
Eleishar jest offline