Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2017, 21:49   #85
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
small arms to po naszemu broń strzelecka czyli do 20mm (z wyjątkami jak niektóre strzelby, pistolety sygnałowe i granatniki)
- Oki, sprawdziłem no przyznam, że się nie spodziewałem takich proporcji, że na jedno przeliczeniowe domostwo są 3 przeliczeniowe lufy.



Cytat:
Jeden facet z Montany mówił mi, że on nawet do sklepu nie wyjeżdża bez swojego AK-47. Poza tym możesz obejrzeć zdjęcia tutaj: https://www.thetrace.org/2016/09/gun...arvard-survey/ W niektórych miejscach USA, jak w Polsce w latach 90, możesz kupić pistolety i broń długą prosto z czyjegoś bagażnika samochodu zaparkowanego gdziekolwiek. Dziś w Polsce trudno kupić kałasza, ale pistolet już nie tak trudno, a w ogóle od czasu do czasu wypływają całe arsenały, bo ktoś na przykład sobie zamurował kolekcje broni palnej i materiałów wybuchowych w ścianie mieszkania, zakopał w lesie, czy ma dodatkowe pomieszczenie w piwnicy - i głupio pochwali się tym.
- To, że ktoś tam sobie palnął, coś o kałachu na zakupach jeszcze niekoniecznie daje realne odzwierciedlenie sytuacji w skali kraju o powierzchni 1/3 kontynentu. Poczynając od tego, że coś zo zwykle przyjmuje się w dyskusjach jako "kałach" to broń automatyczna na którą nawet w USA są silne restrykcje. Bo jak każde cywilizowane państwo rząd nie życzy sobie by obywatele mieli porównywalną lub lepszą broń niż słuzby mundurowe. Zwłaszcza jeśli za takiego przedstawiciela służby mundurowej uznać przeciętnego gliniarza z klamką przy pasie i shotgunem w radiowozie.

- A co do nielegalnej broni czy w USA czy Polsce z mojego punktu widzenia zdobycie broni dla przeciętnego obywatela to takie hop siup. Myślę, że nie. A jak nie no to nie jest to na taką skalę by zalać/przeważyć/zrównoważyć ilość legalnej broni na rynku. Nawet jak jest to jest to raczej marginalna ilość broni a o zdobycie jej w przeciwieństwie do historyjek z filmów nie jest takie oczywiste i proste. A to, że gdzieś ktoś wykopie czy skitra jakiś zestaw broni i rzuci się na to prasa i jest szum i kamery i wywiady to nie jest to w stanie załamać dominacji legalnej broni na rynku.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 19-10-2017 o 21:57.
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem