Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2017, 11:14   #88
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- A co do nielegalnej broni czy w USA czy Polsce z mojego punktu widzenia zdobycie broni dla przeciętnego obywatela to takie hop siup. Myślę, że nie. A jak nie no to nie jest to na taką skalę by zalać/przeważyć/zrównoważyć ilość legalnej broni na rynku. Nawet jak jest to jest to raczej marginalna ilość broni a o zdobycie jej w przeciwieństwie do historyjek z filmów nie jest takie oczywiste i proste. A to, że gdzieś ktoś wykopie czy skitra jakiś zestaw broni i rzuci się na to prasa i jest szum i kamery i wywiady to nie jest to w stanie załamać dominacji legalnej broni na rynku.
Nie rozumiem co oznacza "hop siup" i "myślę, że nie" i kogo określasz "przeciętnym obywatelem". Osoba, która celowo, nielegalnie wchodzi w posiadanie broni palnej jest przestępcą, no chyba że o co innego chodziło ci z "przeciętnym obywatelem". Z tego co wiem nie ma legalnej broni automatycznej dla cywili na rynku, więc nawet jedna taka broń "przeważa ilość legalnej broni na rynku". Dodatkowo z tego co wiem zazwyczaj nie ma żadnego szumu medialnego, kamer i wywiadów, gdy odnajdują broń. W szczególności, że jeszcze w 1999 roku bez problemu (oczywiście o ile było się gotowym popełnić przestępstwo - to jest duży problem dla większości osób; no i trzeba zadawać się z przestępcami co jest kolejnym dużym problemem) na targu można było kupić, a w tym i broń długą. Nielegalnej broni jest bardzo dużo nawet jeżeli legalnej broni jest nieporównywalnie więcej.

A wracając do postapo - w USA, czy krajach byłego Bloku Wschodniego (nie mówiąc już o tzw Trzecim Świecie) o broń palną w warunkach po wojnie atomowej bardzo łatwo. Pytanie tylko czy się przyda.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 21-10-2017 o 11:17.
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem