Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2017, 16:21   #198
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
Dlatego ja wolę obchodzić Dziady bo duchy można obłaskawić żarciem słowiańskie tak samo jak Zaduszki (choć tutaj można by dyskutować nad wpływami KK ) ale nie widzę sensu w świętowaniu skomercjalizowanego celtyckiego święta.

Lepiej zrobić uroczysty obiad którym można się podzielić z duchami i przyjaciółmi niż opychać cukierkami :P A cospleyować można cały rok jeżeli ktoś ma chęć

Abstrahując od całego strachu katolików którzy zachowują się mało katolicko potępiając innych za zabawe z potoworami (i na tym skończę bo nie chcę dostać bananka od modów za tematykę religijną ) to Dziady / Wszystkich świętych /zaduszki bardziej utrzymują tradycje kulturową z której te święta wyrastają czyli pamięć o śmierci i zmarłych.

Z drugiej strony jakbym mieszkał w UK czy USA to bym się nie wyłamywał a w zeszłym roku czy tam dwa lata temu nie jestem pewien dzieciaki zapukały do moich drzwi i dostały paczkę cukierków więc wszystkiego najlepszego jeżeli świętujecie

Edit Wobraziłem sobie małego Johna Kowalski który psioczy że w ojczyźnie dziadków się takie rzeczy nie dzieją i że dziada z worem trzeba nakarmić bigosem to się uspokoj

Edit2 No i znów były dzieciaczki w przebraniach i mimo że się nie zgadzam ze świętowaniem Helloween to dałem im cukierków. Były bardzo miłe, cierpliwe i kostiumy też miały ładne. Golbalizacja, globalizacją wojna kulturowa wojną kulturową ale nie mam serca ani prawa sprawiać maluchom przykrości.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 31-10-2017 o 20:27.
Brilchan jest offline