Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2017, 11:50   #102
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Cytat:
- Czy rany są czyste tzn. usunięto z nich cały ładunek?
- Jak leczono do tej pory dzieciaka?
- Jaki sprzęt do szybkiej pomocy mamy ewentualnie przy sobie ( nie pomyślałem o tym wiec pewnie żaden ale co szkodzi zapytać) ewentualnie co są w stanie dostarczyć a czego potrzebujemy
- Czy moja wiedza medyczna podpowiada mi jak by się tym zająć? Rozsądek nakazywał by dokładne odkażenie rany oraz zimne okłady, żeby jak najmniej bolało.
nie śruciny dalej są parę mm pod skórą
przemyto rany z zewnątrz i podano wywar z kory wierzby, wygląda na to że dzieciak zaczyna gorączkować
do dyspozycji jest trochę większy zestaw pierwszej pomocy (bez silnych leków przeciwbólowych i narzędzi chirurgicznych, masz skalpel i pensetę)
rozsądek dobrze ci podpowiada.

jeśli wyciągniesz śrucinę będziesz wiedział jak pilne jest ich usunięcie, śrut może być ołowiany albo powlekany mosiądzem, ołowiany jest większym zagrożeniem dla organizmu bo będzie się wchłaniał.

tuż przed wojną zakazano stosowania śrutu ołowianego do polowań na ptaki (z prostej przyczyny - na ptaki polowało się na terenach wodonośnych) ale nabój może być już z obecnej produkcji gdzie nikt się nie przejmuje ekologią
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline