Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-11-2017, 16:38   #33
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Może Ci się przydadzą
Robiąc research do mojej sesji trochę tego przekopałem
- Pamiętam Też tam chyba wtedy coś tam skubnąłem literkę czy dwie



Cytat:
A!

I poczytaj/poogoglaj "Hellboy" - nie film, tylko komiks Mike'a Magnoli. Bo on własnie opowiada o takiej jednostce, choć z nieco większą ilością mistyki. Szczególnie spin-off B.P.R.D:
- No Hellboy to jednak za dużo marvelówką mi zajeżdża. Ale ogólnie sam pomysł na biuro/organizację właściwie jest bardzo zbliżony do tego co planuję. A pomysł fajny, jak dam radę to popaczam


---

- Oki, korzystając z pomyslu Atu wziąłem na tapetę taką małą komórkę Agencji i rozpisałem. Jakby ktoś myślał o jakiejś roli mam nadzieję, że mu to pomoże ogarnąć kto jest kto i co jest co W tej chwili to wziąłem za wzór trochę oficjalne organizację a trochę nie oficjalne. Po cichu rozpiska jest na jakąś stałą komórkę w stałym terenie. I to pi x oko względnie przyjaznym terenie czyli np. coś w rodzaju FBI czy MP na terenach opanowanych przez aliantów zachodnich. A nie wiem jeszcze czy taka by była sesja więc miejcie to na uwadze. No to tyle z ogólników a tu teraz daję ten szkic organizacyjny Jakby ktoś coś miał do powiedzenia w temacie to niech mówi póki jest czas a rozmowy w takim temacie



Dowódca okręgu (agent okręgowy) - doświadczony agent prawie zawsze po przebyciu drogi od zwykłego agenta aż do agenta okręgowego właśnie. Podlega wyższym szczeblom organizacji, zwykle młodszemu koordynatorowi który zarządza terenem kilku okręgów. W razie potrzeby może przydzielić danemu dowódcy dodatkową sekcję agentów lub specjalistów, przyjąć materiał do badań itd. Raczej standardowe akcje w terenie zleca zwykłym agentom ale jeśli sprawa jest większa lub komórka ma luki osobowe musi być w stanie zastąpić w terenie zwykłego agenta.

Sekcja specjalistów - zwykle dwie osoby, z pionu technicznego lub specjalizujących się w pracach laboratoryjnych lub przyjeżdżających na zabezpieczone już stanowisko badań. Zwykle są to naukowcy i badacze spraw związanych z immaterium, podlegający przy stałych grupkach na stałych posadach. Zazwyczaj są to różni tłumacze, mistycy, alchemicy, inżynierowie itd. Mogą też ze względu na swoją wiedzę i doświadczenie pełnić funkcje szkoleniowe. Raczej każdy agent praktykował jakiś czas w takiej sekcji zanim podjął pracę jako regularny agent Spectrum.

Sekcja agentów - zwykle dwie pary doświadczonych agentów często pracujących dłuższy czas ze sobą podobnie jak to ma się rzecz w policji. Z całej czwórki przynajmniej jeden jest agentem terenowym i pełni on rolę zastępcy dowódcy okręgowego oraz dowodzącego większymi akcjami w terenie jeśli potrzeba użyć więcej niż zwyczajowej pary agentów. Z pozostałych drugą parą zwykle dowodzi starszy agent. Takie pary i czwórki są podstawowymi końmi roboczymi agencji od pierwszego kontaktu. Często gdy sytuacja jest niejasna lub na odwrót, bardzo jasna, że chodzi o sprawę związane z immaterium współpracują ze specjalistami z innych sekcji lub pobierają dla nich materiał do badań. Ponieważ presja i odpowiedzialność jest ogromna muszą to być osobo w pełni sprawni sił fizycznych, umysłowych i charakteru.

Sekcja pomocnicza - ok 2 - 4 osób, pracujacych na stałe w danym terenie albo przydzielonych pod konretne zadanie. Są to zwykle osoby które nie mają doświadczenia albo predyspozycji do zostania agentem ale mają inne talenty przydatne w ich pracy. Są to różni naukowcy, kierowcy, lekarze, saperzy, żołnierze i tego typu profesje jakie mogą być przydatne w takiej pracy. Zwykle przydziela ich pod dane zadanie dowódca okręgu któremu podlega dana sekcja. Wówczas tacy specjaliści mogą wesprzeć albo specjalistów w bazie albo agentów w terenie albo działać samodzielnie.

Sekcja zabezpieczenia - ok 2 - 4 osób, zazwyczaj zajmują się zabezpieczeniem głównej bazy agentów. Często spada na nich różna rola ochrony obiektu czy remontów pojazdów. Zdarza się, że na nich przewala się zabezpieczenie logistyki gdy trzeba zawieźć coś lub kogoś lub albo zorganizować nową stałą czy czasową bazę. Zwykle więc należą tu różni mechanicy, kierowcy, ochroniarze, dozorcy itd.

Osoby wtajemniczone - osoby które zdają sobie sprawę z istnienia Agencji, immaterium i ogólnie czym się dany agent czy agenci mogą zajmować. Niemniej nie należą do Agencji. Są jednak częściowo chociaż wtajemniczone, czasem jest to etap przejściowy przed werbunkiem do Agencji a czasem z własnych powodów osoby takie mogą nie chcieć wstępować do takiej organizacji. Tutaj są to zwykle różni inżynierowie, naukowcy, policjanci, lekarze którzy z jakichś względów mogą być agentom przydatni, czasem sami z własnej inicjatywy im pomagają w tarapatach, czasem są proszeni o ekspertyzę, mogą poskładać do kupy agenta w szpitalu pod fałszywym nazwiskiem, zwyczajnie podrzucić, zapewnić wejściówkę do własnego miejsca pracy albo sprzedać jakąś ciekawą potkę. Agencja jednak dąży by na dłuższą metę takich ludzi albo nie angażoważ w ogóle albo angażować jako pełnoprawnych agentów. (I takie okienko jakby ktoś chciał jednak grać nie do końca agentem albo chciałby sobie odegrać ten moment wstępowania do Agencji i zaczynania od rekruta.)

Informatorzy - osoby z bardzo ograniczonym wotum zaufania ze strony Agencji. Są to osoby w miejscach czy środowiskach gdzie można żywić podejrzenia, że “coś się dzieje”. Takie osoby zwykle ograniczają się do przekazania agentom informacji, trzeba się liczyć z tym, że przekazują ją nie tylko jednej stronie. Często motywacją informatorów jest albo pieniądze, albo ideologia, albo szantaż. Agent może ich wyczulić by mu dali znać gdy zdarzy się coś konkretnego lub spotkają kogoś albo zwyczajnie pytać się co jakiś czas jak wygląda sytuacja.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline