Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-11-2017, 11:39   #99
sunellica
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Reputacja: 1 sunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputację
Tori choć milcząca i tęsknie rozglądająca się za Jorisem z niejaką ulgą przyjęła obecność Trzewiczka obok siebie, który trajkotał jak nakręcany ptaszek. Słuchała go uważnie, bo jako jedyny miał ochotę się do niej odzywać, choć prawdopodobnie jemu nie robiło różnicy do kogo mówił… byle by mógł mówić. Półelfka jednak lubiła słuchać, zwłaszcza gdy opowieść jest ciekawa, a mały człowieczek umiał opowiadać tak, by zaintrygować słuchającego… no, czasami.
Podczas całego słowotoku jaki musiała przyjąć na klatę, zdążyła pochwalić niziołka za umagicznienie buta barbarzynki - przyjemnie się tego słuchało, nie znałam tej melodii… - oraz napomknęła, że księga, którą się tak interesuje jest ważna również dla siostry Garaele, kapłanki Tymory.
- Od paru miesięcy moja protektorka poszukuje pewnej księgi. Jest bardzo tajemnicza z tym co robi, przez co też trudniej jest jej wykonać to zadanie jakie powierzyli jej zwierzchnicy. Nie wiele o tym wiem… znam nazwisko maga, które kilka razy przebiło się w rozmowach. To ten sam… do którego należała okładka znaleziona w skarbie smoka. Być może ta okładka… należy do księgi której poszukuje. Wszelkie informacje jakie zdobyliście razem z Sharvim mogą się bardzo jej przydać. Swego czasu chodziłam do pewnej banshee, która podobno może posiadać informacje na temat miejsca pobytu woluminu, ale duch ten jest kapryśny i nie pojawia się ani mnie, ani siostrze. Sama używałam łaski Świetlistej Panienki by odkryć przynajmniej kierunek w którym winnyśmy szukać, ale… wychodziło to ze zmiennym skutkiem.
- Banshee? Nieopodal Triboaru? - dopytał Trzewiczek.
- Kawałek drogi stąd…
- Nie znam się na duchach. Opowiedz coś o nich - Stimy przysiadł ciężko i oczekiwał opowieści, jednak przeszkodził im w tym jakiś koleżka.
 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"

Ostatnio edytowane przez sunellica : 26-11-2017 o 20:56.
sunellica jest offline