Wątek: Elitaryzm na LI
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-12-2017, 20:07   #47
Zara
 
Zara's Avatar
 
Reputacja: 1 Zara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputacjęZara ma wspaniałą reputację
Według mnie wrażenie opisywane w temacie nasiliło się przez ostatnią posuchę z rekrutacjami, gdzie po prostu gracze tym bardziej w dużej ilości rzucali się na pojedyncze pojawiające się rekrutacje. Ostatnio jest ich znowu więcej, więc pewnie będzie automatycznie więcej miejsca dla graczy spoza "elyty", jeśli ona rzeczywiście istnieje. Chociaż sam temat akurat nie zachęca niezdecydowanych MG do otworzenia sesji, jeśli później mają się denerwować z powodu pretensji na temat przeprowadzenia rekrutacji.

Sam tak wybieram sesje, że dostałem się do każdej, gdzie wysłałem pełną KP (chociaż nie mówię hop, bo jedna rekrutacja w toku, nie przyjmą mnie i post będzie do kosza ). Owszem, kiedyś zdarzyło mi się przestraszyć konkurencji i po prostu nie wysłałem KP. Ale chociażby ostatnia rekrutacja Alarona Elessedila do "Lake Hills", przywołana w tym temacie przez niego samego - miałem pewne obawy po entuzjastycznym poście Nami, że startuje jej znajomy Sumar. Mimo to ja dostałem jedyne wolne miejsce (MG dobrał postać pod względem niepowtarzającej się profesji, ale nie zmienia to faktu, że wybrał mnie, zamiast teoretycznie bardziej potwierdzonego gracza przez swoją znajomą, która miała pewne miejsce w rekrutacji). Więc da się. Poza tym tzw. "elita", których ja może bardziej określił bym jako "forumowych wyjadaczy", przez ciągłe pisanie... może ma po prostu lepszy warsztat i dlatego ciężko ich pokonać w rekrutacjach? Trochę nieuzasadnione jest podejrzenie, że dają oni średnie KP i dostają się z byle czym.

Jeszcze jedno słowo klucz w pierwszym poście MrKoffin'a:

Cytat:
Prowadziłem już kilka rekrutacji i stwierdzam, że dobrych KP dostaje się na ogół jakieś 20%.
Być może właśnie owa "śmietanka" forumowa dostaje większość bardzo jakościowych KP? Nie jest to zarzut do Ciebie, bo sam widzę, że do mojej rekrutacji tłumy nie uderzały. I w pełni na to zasługuję, biorąc pod uwagę moją dotychczasową wątpliwą historię na forum jako MG z dwoma zawalonymi sesjami i koniecznością odbudowania swojej reputacji. Cieszę się, że jednak są pojedynczy gracze z bardzo dobrymi KP, którzy chcą u mnie grać.

Według mnie pozostaje tylko "Dużo czytać. Jeszcze więcej pisać." Rozwijać swoje umiejętności i próbować, albo dobierać w taki sposób rekrutacje, by nie narażać się na frustrację z podejrzeń o kolesiostwo.
 
Zara jest offline