Wątek: Pathfinder...
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-12-2017, 16:58   #20
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Mam więc pytanie, jak ważne znaczenie w sesji będzie miała mechanika albo czy będzie ewentualnie w niej miejsce dla osób, które by się jej dopiero uczyły?
Mechaniką mogę ja się zająć, tudzież wysłać do pomocy kogoś obeznanego (jeśli takowa osoba wyrazi chęć). Jak już powiedziano; od D&D 3.5 niewiele Pathfinder się różni. To bezpośrednia ewolucja tychże zasad, więc wiele rzeczy będzie bardzo znajomych, jeśli miałeś okazję liznąć D&D, a widzę, że tak.

Małe zmiany wprowadzono do systemu umiejętności, zmieniono parę atutów, parę zaklęć osłabiono lub usunięto, więc tak naprawdę duże zmiany tyczą się głównie klas oraz ras. Tutaj masz darmowe SRD. Prawie wszystkie podręczniki główne twórcy udostępniają za darmo w formie otwartej licencji, więc nie musisz wydawać pieniędzy lub kraść z internetu. To chyba najbardziej uczciwy model biznesowy jaki widziałem na rynku RPGowym.

Cytat:
Ciekawi mnie, jaki zakres PF w sensie mechaniki przewidujesz? Który poziom technologiczny, jakie podry?
Gramy w Golarionie, czyli nie ma problemu, aby ktoś zrobił van helsingowego gunslingera, który zasypuje wrogów gradem ołowianych kul, a zamiast nóg ma płetwy. Dobór ras jest praktycznie nieograniczony, tylko niektóre mocniejsze nie będą dostępne ze zrozumiałych przyczyn. Dopuszczam wszystkie podręczniki z głównej linii wydawniczej, a tam znajdują się opcje mniej lub bardziej optymalne. Moim zadaniem będzie właśnie dbanie o względny balans rozgrywki, aby nikt nie poczuł się gorszy od pozostałych z tego powodu, że nie zjadł zębów na Pathfinderze. Generalnie preferuję wzmacniać słabsze ogniwa, niż osłabiać te mocniejsze, ale jeśli na etapie rekrutacji zobaczę coś wyraźnie przepakowanego, to będę musiał zaproponować jakieś inne rozwiązania.

Cytat:
Może bym Brzoskwinię reaktywowała, bo granie u Ciebie wspominam super miło
Brzoskwinia była świetna. Wspomnienie jej ciętego języka nawet dziś przywołuje mój uśmiech na twarzy

Cytat:
Kosmici.
Zawsze zastanawiało mnie co ich tak zawsze ciągnie do tych krów i robienia artystycznych kręgów w zbożu.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 14-12-2017 o 17:01.
Warlock jest offline