Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-12-2017, 22:31   #54
DisLike
 
Reputacja: 1 DisLike jest na bardzo dobrej drodzeDisLike jest na bardzo dobrej drodzeDisLike jest na bardzo dobrej drodzeDisLike jest na bardzo dobrej drodzeDisLike jest na bardzo dobrej drodzeDisLike jest na bardzo dobrej drodzeDisLike jest na bardzo dobrej drodzeDisLike jest na bardzo dobrej drodzeDisLike jest na bardzo dobrej drodzeDisLike jest na bardzo dobrej drodzeDisLike jest na bardzo dobrej drodze
A ja to bym najchętniej zagrał w wymyślonym przez kogoś systemie, w jakimś świecie fantasy.

Jakiś czas temu grałem w u kogoś 3-metrowym minotaurem i było po prostu miodnie. Wynik akcji podejmowanych przeze mnie zależał od umiejętności jakie posiadałem i jaką bronią władałem.

Dajmy na to mam kilkanaście umiejętności i cech 300% do rozdysponowania. Oczywiście, mogę dać 100% w dwuręczne, ale za to będę głąbem, lub będę nieporęczny. Wymuszało to pewne zbalansowanie postaci. Mój minotaur był świetnym wojownikiem z dwuręcznym toporem, ale był też całkiem sprytny. Był za to absolutnie niemagiczny i słabo wychodziło mu miotanie, o strzelectwie z czegokolwiek nawet nie wspominając. Zręcznością też nie grzeszył.

Generalnie zagrałbym jakąś dużą postacią (jak sci-fi to np. w mechu czy sporym pancerzu wspomaganym) w świecie, który nie wymagałby ode mnie przeczytania jakieś książki czy stosu poradników, żeby w ogóle wiedzieć jak stworzyć postać i czego się spodziewać.

Jeśli kogoś to interesuje, na tamtym forum tworzyło się sesje całkowicie z głowy z dowolnym systemem. Były nawet niektóre, które w ogóle go nie miały. GM na podstawie karty postaci i naszego odpisu sam decydował jak potoczyły się sprawy, jednak generalnie jakiś tam system wymyślali. Bardzo to było przyjemne i miało bardzo niski próg wejścia, nie to co przy niektórych rekrutacjach jakie tu przeczytałem.
 
DisLike jest offline