Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-12-2017, 14:51   #35
Avdima
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 1 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Wymęczyłem trochę Mag, więc podam otrzymane odpowiedzi na moje pytania. Może komuś się przydadzą.

1. Ile punktow wytrzymałości?
Odp: Co do rzutów na życie to masz do wyboru - rzucam Tobie ja albo bierzesz średni wynik.

2. Czy można ulepszyć części ekwipunku podstawowego?
Odp: Tak, można ulepszać do mistrzowskich i umagicznionych (jeśli stać )

3. Czy można sprzedać części ekwipunku podstawowego?
Odp: Tak będzie można "spieniężyć" to co niepotrzebnie


Dodatkowo, ponieważ nie dostałem odmowy takiej formy karty, zamieszczam szablon, który zrobiłem, żeby nie musieć zakładać konta na Myth Weavers. Nie obiecuję, że się w tym odnajdziecie, ponieważ robiłem szablon dla siebie. Nie ma w nim zakładki na zaklęcia, a zakładka od fabuły to wolna amerykanka, bo zależy od postaci, jak będę chciał je formatować.

Poniżej również zamieszczam krótką instrukcję, bo coś tam jest automatyczne.

https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1019468479

Atutu i zdolności: "opis po najechaniu kursorem" oznacza, żeby wstawić w pole samą nazwę atutu/zdolności, a jej opis mechaniczny dodać w komentarzu.

Tak samo komentarze można umieszczać jako opis pochodzenia premii "inne" w różnych miejscach.

Umiejętności: to małe "klas." obok tabeli to ptaszki od zaznaczania umiejętności klasowych. Skopiuj komórkę z ptaszkiem, wklej obok klasowej umiejętności i gotowe.

Suma i modyfikator z atrybutu automatycznie się formatują. Nie trzeba ich zmieniać.

Niektóre umiejętności są szare. To taki zabieg estetyczny. Jeżeli ktoś coś posiada tam, to zamieniam na czarno.


Na samym dole jest kalkulatorek. Punkty umiejętności i Pozostałe są automatycznie wyliczane, ale w pierwszym trzeba zmieniać formułę. Wygląda ona tak:

=(8+C8)*4+(8+C8)*0

Klasowy modyfikator (dla łotrzyka to 8, dlatego mam tam 8).
Modyfikator z inteligencji, nie ruszać.
Modyfikator z pierwszego poziomu. Dla większości to 4, dla człowieka 5.
Modyfikator za poziom powyżej pierwszego. Wynosi 1 na drugim poziomie, 2 na trzecim i tak dalej.

Maksymalne rangi wpisujemy ręcznie, jako przypomnienie.

"Kupione międzyklasowe" to ilość rang międzyklasowych, jakie się wykupiło. Kalkulator umiejętności nie czyta, co jest klasowe, a co nie, więc zrobiłem takie proste obejście, żeby nie musieć pisać skryptu. Wpisać tam dokładną ilość kupionych rang międzyklasowych.

Zakładka "Wyposażenie": str. to strona z podręcznika. Całkowity udźwig oblicza się automatycznie.

 
Avdima jest offline