Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-01-2018, 19:35   #114
Avdima
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 1 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Cytat:
- z której strony wioski jest drużyna?
To akurat nie jest istotne, ale z północnego zachodu.

Cytat:
- w jakiej odległości?
Nie chciało mi się zmyślać i rzucać przypadkowymi liczbami. Co chcesz konkretnie wiedzieć? Do czego potrzebna ta informacja?

To trochę tak, że ta odległość jest pi razy drzwi taka, jaka potrzebna jest do sceny i dramatycznego opisu. Wiecie, że na tyle daleko, żeby się niewygodnie strzelało, a to... no, względnie daleko.

Cytat:
- jakie są rozmiary wioski? (pytanie z racji ew. strzelania)
Nie rozumiem pytania. Heppingen miało około 50 mieszkańców utrzymujących się głównie z hodowli bydła. Wydaje mi się, że gdzieś już pisałem, jak bardzo oddalone są od siebie chaty, ale nie mogę teraz znaleźć - tak czy inaczej, dosyć daleko od siebie. Strzelanie opisałem w spojlerze, krótki łuk i proca zasięg maks. (-30 US i nie można celować), kusze i inne łuki zasięg daleki (-20 US).

Cytat:
Jak się rysują perspektywy plądrowania zewnętrznych chat?
W tej chwili? Bardzo dobrze, biorąc pod uwagę, że zombie zdają się kierować do centrum wioski. Tylko nie gwarantuję, że widzieliście każdego zombiego ze skarpy, jakiś mógł być zakryty budynkiem czy nawet w środku.

Cytat:
Może warto zrobić mapkę?
Bardzo niechętnie. I tak nie będzie zawierała poprawnych odległości, położenie zombie jest zmienne, a ustawienie chat będzie zmyślone tak samo, jak gdybym po prostu pisał w ramach reakcji na wasze poczynania (tylko zabierze mi elastyczność, żeby się np. rozmyślić i coś przestawić).

Jeżeli jednak większość będzie chciała, to zacznę robić te mapki. Nie lubię, ale trudno się mówi
 
Avdima jest offline