Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2018, 06:34   #7
MatrixTheGreat
 
MatrixTheGreat's Avatar
 
Reputacja: 1 MatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał psionik Zobacz post
Pomysł ciekawy, ale faworyzuje postacie nie polegające na ekwipunku (przy najmniej na początku).
Nie wiem jak 5e rozwiązuje temat późniejszych ras, ale latanie daje niesamowitą przewagę, szczególnie jeśli przeciwnik nie ma dobrego ataku zasiegowego.
Na pewno takiej postaci będzie się ciężej dostać do sesji, ale nie chcę jej całkowicie wykluczać. Tak jak już wspominałem wcześniej, mam sposoby by utrudnić życie postaciom w powietrzu.

Cytat:
Napisał Avdima Zobacz post
A nie lepiej po prostu narzucić schemat? Postawienie sprawy jasno znacznie ułatwia tworzenie fabularnego tła postaci.


Technologia napędzana magią, te domy smocze, ogólna powszechność magii. W zasadzie większość rzeczy, jakie są częścią Eberronu


I zrodziło mi się nowe pytanie: co z kapłanami/paladynami i ich źródłem magii?
1. Hm... faktycznie, masz rację. Spodziewajcie się w takim razie jeszcze dzisiaj aktualizacji pierwszego postu. Pojawią się tam właśnie wyżej wspomniane opcje, chciałbym by zainteresowani oddali głos na jedną z nich.

2. Nie będzie to tak odczuwalne. Tak jak wspomniałem, teoretycznie postacie nie będą znajdowały się fizycznie w Eberronie, natomiast mag i wejście do demiplanu już tak. Postać może oczywiście ze smoczego domu pochodzić i nawet w UA znajdują się odpowiednie atuty. Ale postać z innego settingu też przejdzie - planuję nawet m.in. umieścić w grze drużynę NPCów, składającą się z wikingów różnych settingów (Skandycy z WoHF, Illuskanie z FR itp.).

3. Autumm już wyjaśniła, jak stoi sprawa z paladynami. Natomiast bardzo podoba mi się koncept 5e, że postacie te nie muszą służyć konkretnym bóstwom, a mogą się kierować daną filozofią lub "służyć" kosmicznej sile (Prawo, Chaos, Dobro, Zło).

Tutaj mała wstawka z nowego Xanathar's Guide to Everything:
SERVING A PANTHEON, PHILOSOPHY, OR FORCE

The typical cleric is an ordained servant of a particular god and chooses a Divine Domain associated with that deity. The cleric’s magic flows from the god or the god’s sacred realm, and often the cleric bears a holy symbol that represents that divinity.

Some clerics, especially in a world like Eberron, serve a whole pantheon, rather than a single deity. In certain campaigns, a cleric might instead serve a cosmic force, such as life or death, or a philosophy or concept, such as love, peace, or one of the nine alignments. Chapter 1 of the Dungeon Master’s Guide explores options like these, in the section “Gods of Your World.”

Talk with your DM about the divine options available in your campaign, whether they’re gods, pantheons, philosophies, or cosmic forces. Whatever being or thing your cleric ends up serving, choose a Divine Domain that is appropriate for it, and if it doesn’t have a holy symbol, work with your DM to design one.

The cleric’s class features often refer to your deity. If you are devoted to a pantheon, cosmic force, or philosophy, your cleric features still work for you as written. Think of the references to a god as references to the divine thing you serve that gives you your magic.



Cytat:
Napisał Ronin2210 Zobacz post
Startowo magowie będą wyniszczać konkurencję czy może zostanie to w jakiś sposób stonowane?

Co z postaciami np rycerza na koniu, czy jego wierzchowiec zostanie przeniesiony z nim do tego wymiaru lub czy będzie możliwość znalezienia wierzchowców?

Jak to było już wspomniane wyżej, czy cały schemat zabawy nie spowoduje że drużyna będzie składała się z magów, mnichów i innych unarmowców? warto nad tym pomyśleć bo taki team nie będzie za bardzo zainteresowany szukaniem ekwipunku, czy masz pomysł jak to ukrócić?
1. Co do magów - będzie niżej.

2. Tak, wierzchowce już wcześniej przewidywałem w grze - będzie można je znaleźć i będą to nie tylko konie.

3. Nie pomyślałem o tym w ten sposób na początku, ale Autumm (której ślicznie dziękuję!) mnie już wyręczyła, zanim zdążyłem się nad tym zastanowić. Każda postać dostanie w takim razie losową paczkę przedmiotów. Będzie na pewno losowana broń, przedmioty ogólnego użytku (liny, łomy, łopaty itp.), może też gotowe "paczki" ekwipunku jak w PHB, może też eliksir do tego. Do otwarcia rekrutacji podam co będzie losowane.

W innym wypadku faktycznie mnisi i druidzi mieliby najłatwiej. Magowie już nie aż tak - w końcu i tak potrzebowaliby przedmiotu robiącego za "focus" lub torby z komponentami.

W zależności od ilości zgłoszeń będę się też starał odpowiednio dobrać postacie do drużyny.
 
MatrixTheGreat jest offline