Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2018, 19:30   #55
GreK
 
GreK's Avatar
 
Reputacja: 1 GreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputację
Kulawiec wstał chętnie, przerzucił na ramię worek, którego Brown wcześniej nie dostrzegł, śmierdzący nie zgorzej niż cap niemyty i oświetlając sobie drogę płomykiem pełzającym po jednej z jego dłoni, który całkowicie starca oślepiał, podtrzymując tegoż drugą, tak zaczęli człapać w kierunku, z którego zdawało się, niedużo wcześniej, mistrz podziemi salwował się ucieczką.

- Nie pamiętacie pewnie... - odparł popatrując na Agatone ukradkiem. - Minęło sporo czasu od kiedy... jak mnie zamknęliście w tym labiryncie.

Odchrząknął.

- Stare dzieje. Nauczyłem się tutaj żyć i... - rozejrzał się trwożnie po czym dodał konspiracyjnie, - unikać spaczeńców.

W końcu doczłapali do pieczary, w której się obudził. Ogniki w ścianie ciągle płonęły rażąc go w oczy. Gdy tylko o tym pomyślał, ciemne strugi spłynęły ze ściany przysłaniając światło. Przewodnik spojrzał z ukosa na niecodzienne zjawisko ale nie skomentował go.

- Przyniosłem trochę jedzenia - rzekł, rzucając mokry, śmierdzący worek na ziemię i wygrzebując z niego... pachnące i wyglądające zupełnie nieźle płaty suszonego mięsa i zachęcającego kształtu butelczynę, - z archigosowych zapasów.

Usiadł na podłodze na zdrowej nodze, chromą wyciągając przed siebie i żółtymi zębami zaczął rwać przyniesione mięso.

- Jak was znalazłem - rzucił między jednym kęsem a drugim, - był niezły syf. Mięso wszędzie. Gdyby nie to, że jęczeliście, nigdy bym was w tym gównie nie znalazł. Wasza znajoma... - żachnął się, - nie było co zbierać. - Skinął głową w kierunku kikuta. - Musiałem odrąbać, żeby was stamtąd wydostać, nim się zlezą. Smród mięsa musiał je zwabić wcześniej czy później. Co tam się stało? Budynek się zawalił?
 
__________________
LUBIĘ PBF
(miałem to wygwiazdkowane ale ktoś uznał to za deklarację polityczną)
GreK jest teraz online